917
Чи можна скоротити працівника, який перебуває на «лікарняному»
— Казна та Політика

Згідно з частиною третьою статті 40 КЗпП, звільнення працівника за скороченням чисельності або штату в період його тимчасової непрацездатності або перебування у відпустці не допускається.
Крім випадку повної ліквідації роботодавця або якщо працівник не з’являється на роботі понад 4 місяці підряд внаслідок тимчасової непрацездатності.
Про це пише Кадровик.
Проте, відповідно до частини 1 статті 5 Закону України від 1 липня 2022 року № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», у період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.
Отже, можна звільнити працівника 6 березня за скороченням, якщо працівник вже став до роботи після періоду тимчасової непрацездатності.
Отримати гроші до зарплати 💰
Якщо ж працівник продовжує хворіти, то в такому разі датою звільнення буде перший робочий день після закінчення тимчасової непрацездатності.
Довідка Finance.ua:
Які статті КзПП регламентують звільнення працівника за його ініціативою:
Ця процедура регламентується статтями 36, 38 та 39 КзПП, які, відповідно, вказують на види розірвання трудових правовідносин:
- за згодою сторін;
- за власним бажанням;
- у зв’язку з неможливістю працівником виконувати умови строкового трудового договору з різних причин.
Остання стаття застосовується рідко, та й умови її застосування досить специфічні, тому зосередимося на тих статтях Кодексу, які застосовуються найчастіше — 36 «Підстави припинення трудового договору» та 38 «Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника», або, як її називають у народі — «за власним бажанням».
Як звільнитися з роботи правильно
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною