Чому мігранти з Центральної Азії відмовляються від роботи в рф
— Світ
46

росія втрачає привабливість для трудових мігрантів із країн Центральної Азії через війну та посилення правил перебування в країні.
У січні-червні 2026 року кількість в’їздів громадян Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану до рф з метою роботи скоротилася на 15% порівняно з аналогічним періодом минулого року — з понад 2,3 млн до 1,9 млн.
Динаміка в’їздів за країнами у першому півріччі 2026 року:
- Узбекистан: 1,1 млн в’їздів (скорочення на 13,2%);
- Таджикистан: 495,5 тис. в’їздів (скорочення на 17,9%);
- Киргизстан: 289,1 тис. в’їздів (скорочення на 16,7%).
Причини
Головними чинниками скорочення потоку робітників стали посилення міграційної політики, здорожчання патенту та запуск у 2025 році реєстру контрольованих осіб (РКО) для порушників термінів перебування.
На цьому тлі громадяни країн Центральної Азії дедалі частіше обирають для працевлаштування ринки Південної Кореї, Китаю, Ближнього Сходу та ЄС.
Аби компенсувати втрату трудових ресурсів з безвізових країн, російські компанії почали активніше залучати робітників із візових регіонів (Китаю, Індії, Індонезії, Шрі-Ланки).
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною
