Бізнес не побачить зниження рівня корупції на митниці (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Бізнес не побачить зниження рівня корупції на митниці (інфографіка)

Казна та Політика
564
Бізнес не побачить зниження рівня корупції на митниці (інфографіка)
Бізнес не побачить зниження рівня корупції на митниці (інфографіка)
Бізнес покращив оцінку митної сфери в Україні. Цьогоріч серед компонентів індексу митні експерти найгірше оцінили якість надання митних послуг та професіоналізму посадових осіб — 2,76 балів.
Про це свідчать результати опитування «Митний індекс» у 2023 році, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією та DHL Express.
Інфографіка: eba.com.ua
Інфографіка: eba.com.ua

Якість митних сервісів

Більшість опитаних, а саме 56% оцінюють якість митних сервісів задовільно, 25% вважають її низькою, а 6% - дуже низькою. Кількість респондентів, що позитивно оцінюють роботу митниці, скоротилась з 24% у 2022 році до 13% у 2023 році.
Інтегральна оцінка рівня корупції на митниці склала 3,20 балів. Більшість опитаних, а саме 60% не помітили зміни рівня корупції, тоді як 15% вважають, що він дещо зменшився, а 12% - що істотно зменшився. Водночас 14% вважають, що прояви корупції на митниці посилились.
Найвищою традиційно є оцінка роботи системи «Єдине вікно» — 3,77 балів. Думки митних експертів розділились — по 41% оцінюють роботу системи задовільно та добре. Ще 18% дуже добре оцінюють взаємодію держорганів у рамках роботи «Єдиного вікна».

Як можна доопрацювати систему

На думку бізнесу, систему можна доопрацювати, додавши можливість вивантаження окремої інформації в Еxcel, контактну інформацію посадових осіб, що опрацьовують документи та чат/можливість комунікації з ними, підвантаження листів Держмитслужби, які впливають на митні процедури, можливість анулювання ПП/ПД тощо.

Найбільші виклики при проходженні митниці

Як повідомляють компанії, найбільшими викликами при проходженні митниці на сьогодні є бюрократія та додаткові перевірки, несприйняття митними органами заявленої вартості товару та її коригування, корупційний тиск, деякі питання кодифікації, труднощі у взаємодії з ветеринарною службою та Держпродспоживслужбою, страйки на кордоні, що уповільнюють рух.
Варто зазначити, що наразі 79% компаній розглядають альтернативні логістичні маршрути в об'їзд Польщі через блокування кордону.
Майже половина, а саме 46% опитаних нами компаній повідомляють про проблеми з коригуванням митної вартості, тоді як минулого року про це заявляли 37% респондентів.
Про проблеми з перекласифікацією коду УКТЗЕД за рішенням митних органів повідомляють 27% опитаних (26% минулого року).
Порівняно з минулим роком зросла кількість компаній, що планують отримувати статус АЕО (авторизованих економічних операторів) або окремі спрощення — з 66% до поточних 71%. Водночас процедурою спільного транзиту наразі користується 14% опитаних нами компаній (4% минулого року), а 4% користуються транзитними спрощеннями (2% минулого року). До того ж, 10% опитаних компаній вже застосовують Альтернативні правила Пан-Євро-Мед, і ще 29% - планують застосовувати.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас