Батько штучного інтелекту заявив, що нейромережа отримає свідомість через 5 років — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Батько штучного інтелекту заявив, що нейромережа отримає свідомість через 5 років

Технології&Авто
3109
Батько штучного інтелекту заявив, що нейромережа отримає свідомість через 5 років
Батько штучного інтелекту заявив, що нейромережа отримає свідомість через 5 років
Вчений в галузі інформатики Джеффрі Хінтон, якого називають «хрещеним батьком штучного інтелекту», закликав уряди, компанії та своїх колег ретельно продумати найкращі способи безпечного розвитку ШІ. За словами Хінтона, вже за 5 років штучний інтелект отримає свідомість.
В інтерв'ю CBS News вчений наголосив, що, створивши щось розумніше за себе, людство вступає в період великої невизначеності і стикається з ризиками, яких ніколи не зустрічало. На думку Хінтона, нам є чого побоюватись із боку штучного інтелекту. Наприклад, повстання машин.
«Я не стверджую, що це станеться. Якщо ми зможемо направити його бажання в інший бік, буде чудово, але як змусити ШІ не хотіти цього, не зрозуміло», — сказав Хінтон.

Читайте також: Як заробити за допомогою штучного інтелекту

Вже зараз, переконаний вчений, ШІ може розуміти та дискутувати, хоч і не так добре, як людина. Через 5 років моделі на зразок ChatGPT зможуть міркувати краще за нас, переконаний Хінтон. ШІ зможе підвищити продуктивність та ефективність, але одночасно несе потенційні ризики безробіття для багатьох людей. Нові робочі місця можуть просто не з’явитися у достатній кількості. Крім того, Хінтон стурбований фейками, які генерує ШІ, упередженістю алгоритмів, використанням цієї технології для стеження за громадянами та створення автономних систем озброєння.
«Ми вступаємо у період великої невизначеності, коли ми маємо справу з тим, з чим раніше не зустрічалися. І зазвичай, коли маєш справу з чимось новим, ти це розумієш невірно. А ми не можемо дозволити собі неправильно зрозуміти ці речі», — сказав науковець.
У травні стало відомо, що Джеффрі Хінтон залишив посаду віцепрезидента Google. За словами Хінтона, він зробив це, щоб відкрито попередити громадськість про ризики, пов’язані з використанням штучного інтелекту. Хінтона вважають «хрещеним батьком ШІ» завдяки роботі над створенням сучасних систем штучного інтелекту. Ще у 1972 році Джеффрі зацікавився програмою з вивчення ШІ в Единбурзькому університеті, де він і зайнявся розробкою нейронних мереж.
Попри активну роботу над створенням систем ШІ раніше, вчений тепер публічно висловлює занепокоєння щодо можливої загрози з боку штучного інтелекту. Хінтон побоюється ескалації, пов’язаної з розгортанням ШІ, яку неможливо зупинити без ефективних засобів контролю або жорстких обмежень.
За матеріалами:
noworries
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас