Банки продовжують підтримку країни у воєнний час через інвестиції в ОВДП — ПУМБ серед лідерів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

Банки продовжують підтримку країни у воєнний час через інвестиції в ОВДП — ПУМБ серед лідерів

Кредит&Депозит
18
10 березня 1995 року в Україні було здійснено перший випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), з цього моменту бере свій початок ринок державних цінних паперів нашій країні, тож сьогодні ринку ОВДП виповнюється 30 років.
Банк ПУМБ, як один із найбільших та системно важливих банків країни, звичайно також активно залучений у інвестиції в облігації внутрішніх державних позик України. Більше того, станом на 1 січня 2025 року ПУМБ входить до ТОП 5 за портфелем гривневих ОВДП — 36 млрд грн.
«На сьогодні вітчизняні банки є найбільшими інвесторами у державні облігації і за остання три роки портфель гривневих ОВДП банків зріс на 77%. Це показник того, що банки впевнені у майбутньому нашої країни і готові підтримувати її в такі складні часи» — коментує подію голова правління ПУМБ, Сергій Черненко.
За 30 років на ринкових умовах було розміщено ОВДП на понад 3,3 трлн грн. З початку повномасштабного вторгнення ОВДП є другим за розміром джерелом фінансування Державного бюджету України. З лютого 2022 року через випуск ОВДП залучено 1,46 трлн грн.
ОВДП — це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, доступний для громадян, бізнесу та іноземних інвесторів. Дохід від ОВДП не оподатковуються ПДФО та військовим збором. Державні облігації дозволяють Мінфіну залучити кошти на забезпечення нагальних видатків.
В умовах війни залучені кошти спрямовуються на фінансування потреб Збройних Сил України. Тим самим інвестори забезпечують українську армію найнеобхіднішим: зброєю, набоями, технікою, харчуванням та медикаментами.
На сьогодні, державні облігації є одним із основних джерел фінансування державного бюджету, разом з міжнародною допомогою та доходами від податків і митних зборів.
За матеріалами:
ПУМБ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас