1 000 000 грн перерахував Райф на підтримку програми «Готові до протезування» від «Добробуту» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

1 000 000 грн перерахував Райф на підтримку програми «Готові до протезування» від «Добробуту»

Особисті фінанси
24
1 000 000 грн перерахував Райф на підтримку програми «Готові до протезування» від «Добробуту»
Райффайзен Банк вдруге підтримав спільну з медичною мережею «Добробут» та фондом Dobrobut Foundation програму «Готові до протезування», перерахувавши 1 мільйон гривень на проведення операцій для військових, щоб підготувати їх до протезування.
Минулого року завдяки підтримці Райфу 10 українських захисників отримали допомогу в межах цієї програми. Тоді банк виділив 550 тисяч гривень на оперативне лікування. Загалом за весь час співпраці з «Добробутом» та Dobrobut Foundation Райф надав 3 мільйони гривень на медичну допомогу пораненим.
У межах програми команда досвідчених хірургів і травматологів «Добробуту» виконує реконструктивно-пластичні операції, готуючи ампутаційні кукси до протезування. Без таких втручань військові часто стикаються з ускладненнями — невромами, остеофітами, болючими рубцями. Крім операцій, пацієнти отримують психологічну підтримку протягом усіх етапів лікування та реабілітації. Операції в рамках програми проводить хірургиня-травматолог «Добробуту» Оксана Мироненко із понад 18-річним досвідом роботи.
Одним із пацієнтів програми став Гліб Кравченко — ветеран 3-ї окремої штурмової бригади, позивний «Холден». До 2024 року він працював HR-директором в ІТ-компанії, але з часом зрозумів, що його місце у обороні нашої країни. «Я собі відповів на це питання: вчора було вже пізно, а завтра — буде зовсім не вчасно», — розповідає Гліб.
У вересні 2024 року під час евакуації пораненого побратима Гліб зазнав важкого поранення: ворожий дрон влучив поруч і завдав множинних осколкових травм. Поранення були по всьому тілу, та найбільше постраждала ліва нога — її довелося ампутувати.
«Турнікетний синдром уже розвивався, і я розумів, що врятувати її не вдасться. Лежу на кушетці й питаю: „Мінус одна?“ — „Так“. Була під питанням ще рука, але, як бачите, її вдалося врятувати», — згадує ветеран.
Гліб ділиться, що ще в перші дні після поранення почав планувати своє нове життя: «Перші дні після поранення я планував, як буде складатися моє майбутнє життя. Можливо, одного дня я представлятиму Україну на Паралімпіаді».
Та й тим, як прийняв факт ампутації та підтримував не тільки свій моральний дух, а ще й близьких: «Як писала Леся Українка: „Щоб не плакать, я сміялась“. Я посміхався, тримався на позитиві. Коли приходили мої рідні, вони очікували побачити геть інше. Але я казав: „Все буде добре“. І бачив, як страх в їхніх очах змінюється на посмішку».
Взимку 2025 року Гліб переніс операцію з корекції культі, а вже навесні зробив перші кроки на протезі — завдяки підтримці фонду Future for Ukraine.
За матеріалами:
Райффайзен Банк
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас