Электросамокат Ducati оснащен NFC и может заряжать смартфон — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Электросамокат Ducati оснащен NFC и может заряжать смартфон

Технологии&Авто
272
«Іпотека – це задоволення не з дешевих. І ідея «всім роздати іпотеку», на мою думку, «не літає». Навіть якщо відсоткова ставка буде нуль, то є тіло, яке необхідно рівно сплачувати. Із середнім рівнем доходу населення в нашій країні це взагалі неможливо для масового клієнта. В усіх країнах іпотекою користується середній клас. І у нас основним драйвером розвитку іпотеки буде зростання реальних доходів населення», – розповів заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн.
Про це йшлося під час круглого столу на тему «Іпотека у 2021 році: як нова держпрограма вплине на розвиток іпотечного кредитування».
«Нам не вистачає якісних позичальників. Банки почали знижувати ставки, і зараз це вже досить реалістичні ставки. В докризові роки іпотека в доларах під 12% літала як гарячі пиріжки. Зараз 12-13% – в гривні, деякі програми – під 9-10%, і попит такий собі, залишає бажати кращого», – пояснює банкір.
«Я також погоджусь, що ми не повинні думати, що іпотека – для усіх, – зазначив заступник голови правління Правекс Банку Семен Бабаєв. – Все ж таки це не споживчий кредит, не купівля телевізора в магазині, це більш усвідомлений і дорогий об’єкт купівлі. І платежі, які є не тільки по відсоткам, але тілу кредиту – вони істотні. Тому я б сказав, що це середній, але не масовий сегмент».
Майже кожному другому позичальнику відмовляють – рівень погодження зараз 60%. «Має бути гарна кредитна історія, яка показує, як клієнт поводився у минулому», – наголосив Семен Бабаєв.
Зниження ставок і першого внеску може розширити коло учасників іпотечних програм. «Маємо нижчу ставку, значить, більше клієнтів з тим самим рівнем доходів може зайти. Маємо також нижчу участь. Якщо раніше це було 30-40%, то зараз практично всі банки мінімум 20% вимагають участі власними коштами. І це теж дає змогу, не маючи великих заощаджень, входити в програму», – каже заступниця директора департаменту роздрібних клієнтів Кредобанку Ольга Муха.
Але перший внесок все ще високий. «Незначно знизився перший внесок. Раніше становив 45%, зараз – 35%», – каже перша заступниця голови правління банку «Глобус» Олена Дмітрієва.

Довідка Finance.ua:

  • НБУ і банкіри «намалювали» портрет середнього позичальника іпотеки. Як правило, це сім’я із середнім рівнем доходу в 25-30 тис. грн, середній вік позичальника — 38 років. Це IT-сегмент, лікарі, управлінці середніх і вищих рівнів — керівники, підприємці. Це середній клас, середній+, немасовий сегмент.
  • За результатами останнього опитування банків про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню, у звітному періоді середня ставка іпотечного кредиту: на вторинному ринку становила 13,8% (у грудні 2020 року — 14%), на первинному — 15,9% (у грудні -16,9%).
По материалам:
4PDA
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter , чтобы сообщить нам об этом.

Поделиться новостью

Подпишитесь на нас