НБУ обновил порядок выдачи лицензии на предоставление банкам услуг по инкассации — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ обновил порядок выдачи лицензии на предоставление банкам услуг по инкассации

Казна и Политика
112
Попри спад економічної активності у 2020 році, надходження до бюджетів зросли на 13,5%; це стало можливим завдяки розширенню бази оподаткування за рахунок тіньової економіки.
Про це заявив голова Державної податкової служби України Олексій Любченко, передає пресслужба відомства.
За його словами, 2020-ий став роком відчутного прогресу в ефективності роботи нової Державної податкової служби України. В умовах низхідної динаміки економічної активності, надходження до державного та місцевих бюджетів, а також з єдиного соціального внеску торік зросли на 13,5%, а сальдо надходжень з податку на додану вартість збільшилося на 36,8%.
Індикативні показники податкових надходжень 2020 року перевиконано на 49,2 млрд грн (+10,7%), нагадав Любченко.
У січні – лютому 2021 року обсяги постачання товарів і послуг (база оподаткування ПДВ) зросли на 10,3% порівняно з відповідним періодом минулого року, а сальдо надходжень з ПДВ збільшилося у 1,5 раза (з 17,8 млрд до 25,8 млрд грн). На думку Любченка, це стало можливим “завдяки ефективному розширенню бази оподаткування за рахунок тіньової економіки”.
Втім, за оцінкою ДПС, втрати України від застосування схем з ухилення (мінімізації) сплати податків становлять близько 7,7 млрд дол. США на рік, тож боротьбу з ухиленням від оподаткування не завершено.
Серед найбільш популярних схем – зарплата в «конвертах» (4,3 млрд дол.), діяльність «скруток» і конвертаційних центрів (1,5 млрд дол.), офшорів (0,8 млрд дол.), операції з підакцизними товарами (1,0 млрд дол.), збитки державних підприємств (0,1 млрд дол.).
«Приміром, загальні доходи населення 2020 року без урахування податків становили 3,4 трлн грн, з яких 1,9 трлн – це заробітна плата та інші трудові доходи. При цьому обсяги виторгу підприємств торгівлі, що фіксуються через касові апарати, 2020 року становили менш як 1,3 трлн грн. Це означає, що лише 38% витрат домогосподарств фіксується через фіскальний чек зі сплатою відповідних податків і зборів», – зазначив Любченко.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
По материалам:
Finance.ua
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter , чтобы сообщить нам об этом.

Поделиться новостью

Подпишитесь на нас