10226
НБУ договорился с заемщиками о реструктуризации валютных ипотечных кредитов: важные детали
— Кредит&Депозит
Национальный банк договорился с заемщиками о реструктуризации валютных ипотечных кредитов.
Об этом говорится в сообщении Нацбанка.
В ходе совещания, которое состоялось в среду в Национальном банке, стороны согласовали положения проекта меморандума о реструктуризации валютных ипотечных кредитов.
Меморандум предусматривает конвертацию задолженности по таким кредитам (остаток по основной части которых не превышает 2,5 млн гривен по официальному курсу на 1 января) в гривну по курсу на день реструктуризации.
Банк обязан будет простить сумму разницы реструктурированного кредита (на разницу начисляется процентная ставка 0,01% годовых) между курсом кредита в день реструктуризации и курсом на 1 января пропорционально погашению должником задолженности по кредиту.
Предусматривается фиксация процентной ставки суммы кредита, которая была реструктуризирована по курсу на 1 января на уровне не выше, чем указано в договоре в течение 3 лет с момента конвертации.
Банк обязуется списать неустойку (штраф, пеню), которая возникла в результате ненадлежащего исполнения обязательств заемщиком по кредитному договору перед ним на момент реструктуризации.
При этом по заявлению заемщика может быть заменена аннуитетная форма погашения кредита на классическую (стандартную)
Ограничивается предметом ипотеки ответственность заемщика по договору валютного потребительского кредита, кроме кредитов, которые выступают обеспечением по обязательствам кредитора (термин “ипотека” в значении, определенном в законе “Об ипотеке”);
Запрещается уступка права требования другим финучреждениям по валютному кредитному договору без предварительного предложения погашения задолженности заемщиком по цене уступки права требования.
НБУ создает специальную комиссию по соблюдению положений данного меморандума.
Меморандум должен вступить в силу с момента вступления в силу закона о внесении соответствующих изменений в Налоговый кодекс относительно банков и физических лиц-заемщиков потребительских кредитов в иностранной валюте.
Как сообщалось, ранее НБУ заявил о достижении консенсуса с общественностью по вопросу реструктуризации валютных кредитов.
По материалам: Українські Новини
Поделиться новостью
В якійсь рекламі є фраз "... замість тисячі слів". Іноді не треба прямо називати адже дії і висловлювання в цілому виявляють ставлення до конкретного.
Ви позичили свої гроші банківській установі з неї питайте. Позичальник до Вас ніякого відношення не має і нічого Вам не винен. Є відносини вкладник-банк, позичальник-банк. Відносин вкладник-позичальник немає. А отже Вас не стосуються відносини між банком та позичальником. Ще раз повторюю у Вас з банком свої відносини і вони двосторонні. Ви передали гроші в банк і банк може розпоряджатися ними як захоче: кредитувати, повернути борги, спекульнути на валютному ринку, придбати цінні папери. Ваші гроші йдуть не лише комусь на кредити. Також слід зауважити, що банк розпоряджається не лише коштами вкладників. Є ще кошти акціонерів, різного роду позики, кошти юридичних та фізичних осіб, кошти материнських та пов'язаних установ, державні кошти. Тож не треба проводити лінію "мої гроші = твоя квартира" та "не платиш по кредиту = не віддаєш мій депозит". Ви знаєте скільки у банків збиткових операцій, кредитів юридичних осіб, держави, розкрадених коштів та невдало проведених операцій? На мільярди доларів. А вам кісткою в горлі стало чиєсь бажання мати житло і не бути пошитим в дурні державою. Ви коли позичаєте своєму товаришу А, а той своєму товаришу Б, а останній не може повернути гроші, ви з кого питати будете? з А чи з Б? І якщо А поверне вам усю суму і при цьому пробачить борг Б, ви будете перейматися і обурюватися?
Знову все в купу. Скільки ви особисто заплатили за операцію з продажу Укрсибом мільярдних проблемних кредитів іншим банкам з величезним дисконтом? Назвіть точну суму. І той момент, коли ви відчули, що чиїсь кредити були продані у чиємусь банку були продані якомусь іншому банку? Коли ви це відчули і яким чином??? Коли я кажу про комплексність рішення то маю на увазі не тільки і не стільки питання, хто і скільки винен. А більше мене цікавить, чи виконувала ця людина свої зобов'язання по кредиту і чи зможе виконувати за умов допомоги? Скрутність становища позичальника. Я проти прощати кредити депутатам, міністрам і місцевим князькам. Я проти реструктуризації кредиту на 31 будиночок у заповідній зоні, вартістю 10 млн. уй. Я проти списання тим, хто не платив, не платить і платити не збирається за будь-яких умов.
П.С. Щодо подяк. Кредити, у т.ч. на нерухомість, дають поштовх багатьом галузям економіки. Тут і будівництво, і транспорт, і зв'язок, і енергетика, і торгівля, і меблі і т.ін. Період з 1998 по 2008 рік період активного кредитування і зростання економіки, період зростання доходів громадян. Те що ви змогли накопичити і заробити не тільки ваша заслуга. Відношення до позичальників-громадян, так само можна перенести і на бізнес: немає грошей на верстат - збирай і навіть не думай їх позичати. Бо бізнес теж часто й густо не в змозі повернути кредити і в цих кредитах теж є частинка чиїхось заощаджень. А якщо немає кредитів - немає і відсотків за депо. Це система.