Юлія Дирявко: бізнес у смартфоні. Для чого впроваджувати ERP-систему? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Юлія Дирявко: бізнес у смартфоні. Для чого впроваджувати ERP-систему?

Фінтех і Картки
459
Юлія Дирявко: бізнес у смартфоні. Для чого впроваджувати ERP-систему?
Юлія Дирявко: бізнес у смартфоні. Для чого впроваджувати ERP-систему?
Необхідність завжди залишатися попереду конкурентів — це грандіозний виклик, для виконання якого потрібен системний підхід.
Одним з інструментів, який в цьому допоможе, є система планування ресурсів підприємства або ERP. Але що це таке і чи потрібно впроваджувати ERP у вашому бізнесі?
Що таке ERP-система?
Enterprise Resource Planning (ERP) перекладається як Система планування ресурсів підприємства. Якщо просто, то ERP — це програмне забезпечення, призначене для управління бізнесом.
Насправді такі IT-продукти з’явилися десь у середині 60-х разом із більш-менш просунутими на той час комп’ютерами, тому глобально ідея не нова. Інша справа — сучасна реалізація.
ERP призначена для управління всіма бізнес-процесами та ресурсами з єдиної централізованої бази даних. Тобто продукт об'єднує логістику, склад, виробництво, фінанси та продажі в екосистему. Причому нерідко з повноцінним доступом через смартфон (бізнес у смартфоні).
Юлія Дирявко: бізнес у смартфоні. Для чого впроваджувати ERP-систему?
За своєю суттю, ERP задумана як серце бізнесу. Це інформаційний центр, який допомагає керівництву приймати обґрунтовані рішення, відстежувати інформацію, розв’язувати проблеми синхронізації та управління. Основна мета — отримати централізовану систему керування, що працює в режимі реального часу.
Зазвичай, ERP має модульну архітектуру, що полегшує впровадження, налаштування та використання, а також систему додаткових мікросевісів. Крім того, ERP надає аналітику в онлайн-режимі, а мобільний застосунок дає можливість співробітникам отримувати зручний і оперативний доступ до важливої інформації з будь-якого місця. Можна додати сюди ще системи машинного навчання та ШІ, і у вас буде повна картина, яка ілюструє характер ERP у 2023 році.
Також сьогодні ERP використовують не лише в традиційних секторах бізнесу, а й у некомерційних організаціях, державних установах, освітніх закладах тощо.
За прогнозами Gartner, у 2023 році світовий ринок ERP-систем оцінюватиметься в $128,7. У 2022 році ринок зріс на 11,1% у порівнянні з 2021 роком.

Як зрозуміти, що вашому бізнесу потрібна ERP-система?

Впровадження ERP у ряді випадків може бути складним процесом, який потребує значного часу та ресурсів. Часто це займає місяці, а в окремих випадках навіть 1−2 роки.
При цьому понад 50% підприємств постають перед труднощами під час впровадження. І це, попри те, що був накопичений чималий досвід, а самі ERP-системи швидко еволюціонують. Складнощі, частіше всього, пов’язані з необхідністю щось кардинально змінити у бізнес-процесах. Це вказує на те, що у тієї чи іншої організації щось не оптимізовано.
Проте альтернативи, по суті, немає. Якщо бізнес хоче масштабуватись, доводиться відходити від старих способів ведення справ та розвиватися. Принаймні, не відставати від конкурентів.
Я виокремлюю три фактори, які вказують на необхідність впроваджувати ERP:
1. Безлад у даних та відсутність інтеграції. Хаос у даних призводить до нестачі інформації для обґрунтованих управлінських рішень. Якщо важлива інформація розкидана по різних відділах, то прийняття рішень завжди супроводжуватиметься складнощами. ERP-система дозволяє централізувати та гармонізувати дані в режимі реального часу, завжди надаючи вам, як керівнику, точну та актуальну інформацію.
2. Незадоволені клієнти. Ваші клієнти можуть сигналізувати про неефективність бізнес-процесів. ERP-системи здатні допомогти покращити обслуговування клієнтів шляхом скорочення часу відгуку та зміцнення відносин із клієнтами. Завдяки оптимізації співробітники зосереджуються на побудові та розвитку відносин, формуючи цикл лояльності кожного окремого клієнта.
3. Використання застарілих систем. Застаріла ІТ-інфраструктура — це перешкода для прогресу та гнучкості. Робота із системами ручної обробки даних здатна перешкоджати зростанню конкурентоспроможності. ERP усуває ці проблеми.

Переваги ERP-системи для бізнесу

Враховуючи швидке зростання ринку ERP, у даного програмного забезпечення мають бути значні переваги для бізнесу. Так, ERP пропонують низку переваг, що перетворює впровадження на вигідну стратегічну інвестицію:
Економія на ІТ-системах. ERP об'єднує ІТ-ресурси, зменшуючи витрати на інфраструктуру, навчання та підтримку. Це доволі ефективно, оскільки, при розгортанні повноцінної ERP, зникає необхідність у кількох розрізнених системах.
Прозорість бізнес-процесів. Завдяки впровадженню ERP, ви отримуєте повний доступ до всіх бізнес-процесів, що дозволяє відстежувати запаси, постачання та багато іншого в онлайні-режимі. Ця прозорість посилює ваш контроль над оборотним капіталом. У ряді випадків ERP-система здатна буквально розкрити правду про те, що відбувається з грошовими потоками.
Планування та автоматизація звітів. ERP автоматизують звітність та аналітику, вивільняючи більше часу для стратегічного планування та поглибленого аналізу. Вони включають вбудовані інструменти аналітики та автоматизації звітності, що дозволяє підприємству отримувати цінну інформацію зі своїх даних.
Підвищення ефективності. Концепція «єдиного джерела перевіреної інформації» в ERP гарантує, що дані несуперечливі та синхронізовані в усіх відділах. Це знижує кількість розбіжностей та помилок. Крім цього, ERP допомагає підвищити ефективність роботи користуючись з автоматизації завдань, що повторюються.
Покращення обслуговування. Спрощений доступ до інформації про клієнтів дає змогу будувати та розвивати міцні стосунки з контрагентами. Це є одним із ключів до підвищення лояльності, що вкрай важливо для бізнесу, орієнтованого на клієнтів.
Продуктивність спільної роботи. Система ідеально підходить для спільної роботи. Усуваються будь-які перешкоди під час передачі та отримання інформації між співробітниками та відділами.
Єдині стандарти. Готові ERP-системи здатні привести до єдиних стандартів усі процеси. Якщо в якійсь з галузей таких стандартів немає, можна використовувати перевірені практики, які дозволяють оптимізувати роботу. Причому, це налаштовується під кожну галузь індивідуально — ERP доволі гнучка, щоб адаптувати її хоч під роздрібну торгівлю, хоч під нафтовий бізнес, фінанси чи дистрибуцію автозапчастин
Масштабованість. Це цінний актив для компаній, які планують розширюватись. У міру зростання компанії, ERP може адекватно масштабуватися і це не викличе жодних проблем. Нові ринки, нові процеси, нові відділи — система природно розширюється під потреби бізнесу.
Впровадження ERP-систем має глибокі наслідки, які позитивно позначаються на бізнесі. Хоча впровадження вимагає інвестицій і часу, а в процесі налаштування не виключені технічні труднощі, зрештою зусилля того варті.
Юлія Дирявко, співзасновниця та CFO Bimp
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас