ПРОМО
Як подолати ПТСР — експертка світового рівня ділилася на тренінгах, організованих Райфом та Globsec

Повномасштабна війна в Україні спричинила значне зростання кількості випадків ПТСР. Сьогодні цей розлад зустрічається не лише у військових, а й в усіх, хто пережив або став свідком травматичних подій.
Щоб допомогти українським фахівцям і громадянам глибше зрозуміти природу травми, у Києві відбулися чотириденні тренінги, присвячені наслідкам ПТСР та сучасним методам лікування. Захід організував Райффайзен Банк у партнерстві з міжнародним аналітичним центром Globsec.
Головною спікеркою заходу стала Менді Боствік — британська психотерапевтка світового рівня, експертка з нейробіологічного підходу до лікування ПТСР, яка приїхала до України на запрошення організаторів.
«Спільно з Globsec ми запустили навчання для медиків із сучасних методик лікування ПТСР. Будемо і надалі підтримувати проєкти для відновлення здоров’я українців. Адже ця проблема потребує координації зусиль бізнесу, держави, міжнародних партнерів та експертів — тільки об’єднуючи ресурси, ми зможемо системно допомогти суспільству», — прокоментував Олександр Писарук, голова правління Райффайзен Банку.
Традиційні методи не завжди працюють. Як нейробіологічний підхід змінює лікування ПТСР?
Класичні підходи лікування ПТСР — зокрема, психотерапія та медикаментозне лікування — виявляються недостатньо ефективними, особливо коли травма глибоко вкорінена в нейробіології. Дослідження українських науковців свідчать, що лише до 40% пацієнтів досягають повного одужання при використанні класичних методів.
Тому у світі дедалі більшої популярності набуває нова методика лікування ПТСР — нейробіологічний підхід. Він заснований на розумінні травми як порушення роботи мозку, тоді як традиційні методи зазвичай орієнтовані на роботу з думками та емоціями.
Про новітній науковий підхід до лікування травми та те, як він уже допомагає українцям, — у матеріалах «Української правди»:
- Читайте детальніше у статті на офіційному сайті за посиланням;
- Дивіться інтервʼю з Менді Боствік на офіційному YouTube-каналі видання за посиланням.
«Я вже три роки відвідую Україну, спілкуюсь з фахівцями та людьми, які пережили травму. Війна схоже впливає на цивільних і військових — мозок не розрізняє, де саме сталася загроза. Травма — це нейрофізіологічна реакція. Людина не контролює її — навпаки, саме травма починає контролювати людину», — ділиться Менді Боствік.
Метод демонструє обнадійливі результати: 50−70% пацієнтів, які проходили подібне лікування, повідомляють про істотне зменшення симптомів або навіть повне зникнення діагнозу.
За матеріалами: Райффайзен Банк
Поділитися новиною