Як отримати тимчасовий захист у Чехії після іншої країни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як отримати тимчасовий захист у Чехії після іншої країни

Особисті фінанси
291
Чехія — чи не єдина країна (разом із Грецією, а тепер і Польщею), в якій фактично не можна змінити країну захисту. Але це працює в інших країнах Європейського Союзу.
Так що, якщо ви маєте тимчасовий захист у ЧР, але потім переїдете в Німеччину, у Францію або в Іспанію, то отримаєте захист в Німеччині, Франції або в Іспанії. А захист в Чеській Республіці буде анульовано. Але повернутись назад до Чехії уже не вийде. Проте, є виключення — це питання можна вирішити через суд. Про це розповіла Вероніка Віхова, юрист офісу Омбудсмена в ЧР.
«Рекомендуємо людям із такими проблемами звертатися до суду: аби вони подали заяву про тимчасовий захист, їм її позначать як неприйняту, потім безпосередньо з цим папером, із заявою про тимчасовий захист, вони подадуть позов. Зараз в переважній більшості випадків суди ухвалюють рішення на користь іноземців. Тому що вони також вважають, що це не відповідає європейському праву. Але, як я розумію, позов до суду є крок, якого деякі можуть боятися, тому добре зв’язатися з некомерційними організаціями, які допомагають іноземцям. Вони допоможуть зі складанням позову, роблять це безкоштовно, а при подачі позову до суду фактично не потрібно платити жодних зборів», — розповіла вона.
Занепокоєння у людей викликає, що такий судовий процес може бути тривалим і коштувати великих грошей. Але у цьому випадку суди приймають рішення дуже швидко. Це точно не триватиме роками. Можливо процес буде 3−4-5−6 місяців. І для тих іноземців, які подаються на тимчасовий захист, це є безкоштовним.
Також є багато юристів, які надають юридичні консультації людям з України безкоштовно.

Грошові виплати та допомога в Чехії: умови та терміни

За матеріалами:
uamedia
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас