309
Українки прагнуть кар’єрного зростання: що їм заважає (дослідження)
— Особисті фінанси

Gradus Research спільно з Biasless провели дослідження добробуту українських жінок на тлі війни: виявили ключові зміни в їхній поведінці порівняно з минулим роком та простежили нові тенденції.
Ураїнки прагнуть кар’єрного зростання
Близько половини опитаних українських жінок (46%) активно прагнуть до кар’єрного зростання, лідерських ролей в управлінні проєктами та організаціями та до збільшення рівня власного впливу та відповідальності.
Головною перешкодою, що заважає професійній реалізації жінки на лідерських позиціях 42% опитаних назвали війну.

А що із гендерними упередженнями
Для професійної реалізації українським жінкам насамперед бракує миру (53%) та економічної стабільності (38%), проте ці фактори неможливо контролювати. Натомість решта перешкод лежить у полі особистого контролю. Зокрема, мова про нестачу:
- впевненості в собі (29%),
- сміливості й рішучості (28%),
- знань (18%),
- мережі контактів і зв’язків (15%).
Читайте також: Фінансова емансипація: як жінки можуть зберігати фінансову незалежність у сучасному світі
Тільки 4% респонденток відповіли, що їхній професійній реалізації перешкоджають гендерні упередження, у той час, як 63% опитаних вважають, що рівень поваги до жінок та рівноправ’я між статями в Україні покращується.

Ставлення на роботі
Попри покращення, неналежне ставлення до жінок не зникає. Більша частина (60%) опитаних українських жінок, майже як і минулого року (59%), стикалися з ситуаціями неналежного ставлення на роботі, серед яких найчастіше згадують знецінення жіночої позиції та внеску жінки в спільну справу. Або ж приписування собі в заслуги ідей або діяльності жінки. Попри наявність таких ситуацій, про них повідомляла керівництву тільки чверть респонденток.
Серед головних причин замовчування таких випадків — невпевненість в тому, що скаргу сприймуть серйозно (37%, що на 12% більше ніж у 2023). 31% опитаних, своєю чергою, відчувають, що поведінка/образа є недостатньою для скарги, 23% мають побоювання, що це тільки погіршить ситуацію, а 19% стурбовані, що скарга негативно вплине на їхню кар’єру.
Довідка Finance.ua:
- Раніше поовідомлялося, що, гендерний розрив в оплаті праці в Україні становить 18,6%.
- Кабінет Міністрів схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2023—2025 роки.
- За висновками із дослідження Світового Банку, у жодній країні світу жінки не мають однакових із чоловіками можливостей на ринку праці. Водночас подолання розриву змогло б підвищити світовий внутрішній валовий продукт на 20%.
Обрати кредитну карту непросто. Зате правильно обрана карта стане незамінним помічником. Ми вирішили допомагати нашим читачам у пошуку таких помічників. Для цього створили спеціальний сервіс.
Сервіс для вибору кредитних карт
За матеріалами: Happy Monday
Поділитися новиною