Україна і Норвегія започатковують енергетичне партнерство — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна і Норвегія започатковують енергетичне партнерство

Казна та Політика
149
Міністр енергетики України Герман Галущенко та Міністерка торгівлі та промисловості Королівства Норвегія Сесілі Мірсет підписали Меморандум про енергетичне партнерство, спрямоване на співпрацю у гідроенергетиці, розвитку відновлюваних джерел енергії та природного газу. Зустріч міністрів відбулася у Берліні напередодні Міжнародної конференції з питань відновлення України.
Герман Галущенко розповів колезі про складну ситуацію в українській енергосистемі після поновлення росією масованих атак, зазначивши, що співпраця з норвезькими партнерами для відбудови пошкоджених потужностей стане важливою підтримкою для України.
Міністр подякував Норвегії за вже надану допомогу українському енергосектору, зокрема 42 вантажі з енергетичним обладнанням загальною вагою близько 453 тонн, до якого увійшли генератори, трансформатори, високовольтне обладнання, спецтехніка.
Також обговорювався майбутній візит норвезької сторони до Києва та проведення Міжурядової українсько-норвезької комісії з питань торговельно-економічної та бізнесової співпраці, співголовою якої з української сторони нещодавно було призначено Германа Галущенка.
Міністри у Берліні також провели зустріч з норвезьким бізнесом, який вже працює і планує далі інвестувати в Україну. Участь у зустрічі взяли представники компаній Scatec, Fenix Repower, Bergen Engines, Innovation Norway, DNV, Норвезько-української торгової палати (NUCC).
Укладений міністрами Меморандум передбачає співпрацю у побудові децентралізованої генерації та оцінку потенціалу малої гідроенергетики. Також серед пріоритетів — обмін найкращими практиками та інноваційними технологіями для здійснення енергетичного переходу.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас