Стартував період найвищих ставок за гривневими вкладами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

Стартував період найвищих ставок за гривневими вкладами

Кредит&Депозит
28
Нацбанк створив умови для заохочення розвитку депозитів: з 4 квітня ставка за 3-місячними депозитними сертифікатами, на основі якої формується дохідність гривневих вкладів, зросла до 19%. Відтак з квітня розпочинається період найвищих ставок за всіма різновидами гривневих вкладів, що триватиме, як мінімум, до кінця червня.
Про це розповів Сергій Мамедов, віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління Глобус банку.
За словами банкіра, для ухвалення рішення про розміщення коштів на гривневих вкладах варто зіставити його з власними тактичними та стратегічними цілями. Якщо громадянин хоче «перестрахуватися» на випадок можливих неочікуваних обставин та не залежати від терміну розміщення коштів, то йому підійдуть вклади терміном 3−6 міс. та 6−9 міс.
Щоб обрати потрібний депозит, експерт радить звернути увагу на пропоновану (очікувану) дохідність. Так ультракороткі депозити з терміном розміщення коштів від 3 міс. до 6 міс. можуть дати дохід в середньому 13−13,5% річних, середні ставки за вкладами на 6−9 міс. коливатимуться в діапазоні 13,5−14,5%, середня дохідність вкладів на 9−12 міс. може принести дохід в 13−13,5% річних, а середні ставки за вкладами на 1 рік і довше коливатимуться в діапазоні 13−13,5%, однак максимально зростуть до 16−17% річних.
З урахуванням податкових платежів, що сумарно становлять 23% від отриманого прибутку, «на руки» громадянин отримає від 9,5% до 12% від заявленої дохідності вкладів. Тобто, привабливість розміщення вільних коштів на гривневих вкладах досягне свого піка, адже отриманий дохід не лише покриватиме можливу інфляцію, а й дасть можливість отримати чистий прибуток.
«Варто пам’ятати, що у другому півріччі рівень інфляції почне поступово знижуватися, а в кінці року він ймовірно опуститься нижче 10% (у річному вимірі). Відповідно регулятор може почати „зворотний рух“, поволі знижуючи облікову ставку та коригуючи ставку за 3-місячними депозитними сертифікатами. Отже, з другого півріччя можливе поступове зниження дохідності гривневих депозитів. Також хотів би нагадати про можливість вигідно розмістити гривневі кошти в ОВДП, дохідність яких також зростає. Щоправда, для інвестування необхідно мати більше коштів та розміщувати варто на довші терміни», — підсумував Сергій Мамедов.
За матеріалами:
Глобус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас