1742
Що робити іноземцю після отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні (алгоритм дій)
— Особисті фінанси

Громадяни з понад 100 країн заснували більш ніж 3 тисячі компаній в Україні від початку повномасштабної війни. Найчастіше нові бізнеси започатковують іноземці з Туреччини, Узбекистану, Польщі та США. А найпривабливішим бізнес-регіоном для іноземців став Київ.
Іноземцю, після отримання посвідки на тимчасове проживання, необхідно протягом 30 днів зареєструвати або задекларувати своє місце проживання в Україні.
Для цього потрібно звернутися до ЦНАПу (Центру надання адміністративних послуг) за місцем знаходження житла. Якщо ви плануєте декларувати місце проживання через Портал Дія, підготуйте необхідні документи заздалегідь.
Про це пише visitukraine.today.
У випадках, коли організація, яка допомагала вам з отриманням посвідки, не забезпечує адресою для реєстрації, вам доведеться знайти її самостійно. Можна звернутися до орендодавця або знайти варіанти реєстрації через інтернет.
Працевлаштування з тимчасовою посвідкою
Посвідка на тимчасове проживання дозволяє іноземцю жити в Україні, проте не завжди надає право на роботу. Якщо ваша посвідка видана на підставі навчання, волонтерства або одруження, для офіційного працевлаштування потрібно отримати додатковий дозвіл у центрі зайнятості. Це правило не поширюється на випадки, коли посвідка видана саме на підставі працевлаштування, адже вона вже містить у собі дозвіл на роботу.
Як отримати дозвіл на працевлаштування читайте за посиланням.
Зміна роботодавця з тимчасовою посвідкою
Якщо ви вирішили змінити роботодавця, процедура дещо ускладнюється. Спочатку необхідно звільнитися з попереднього місця роботи, здати посвідку та виїхати з України. Після цього потрібно отримати нову візу типу «D» для працевлаштування через консульство, а після повернення в Україну — укласти новий трудовий договір і отримати нову посвідку на тимчасове проживання. Ігнорування цієї процедури може призвести до порушення імміграційного законодавства.
Продовження посвідки
Важливо пам’ятати про строки дії посвідки й звернутися вчасно до органів міграційної служби для подачі документів на продовження. Продовження посвідки можливе лише на тій самій підставі, на якій її було видано раніше. Якщо ви не подбаєте про продовження посвідки, це може призвести до адміністративних правопорушень.
Причини скасування посвідки
Посвідка на тимчасове проживання може бути скасована у випадках, коли іноземець припиняє трудові відносини, завершує навчання або отримує інше клопотання від приймаючої сторони. У разі скасування посвідки, необхідно зняти місце проживання з реєстрації, здати посвідку і виїхати з країни.
Найчастіше відкривають бізнес в Україні громадяни Туреччини — 396 компаній або 12.9% від загальної кількості.
Наслідують громадяни Узбекистану — вони є власниками 312 бізнесів (10.1% від загальної кількості).
Замикають трійку лідерів громадяни Польщі — 224 бізнеси, або 7.3%.
Довідка Finance.ua:
- Іноземці, які служать у Збройних Силах України, зможуть отримувати українське громадянство. Відповідний законопроект 9585, поданий Кабміном, незабаром розгляне Верховна Рада у другому читанні.
- Рекомендацію прийняти проект як закон надав Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Оформити страхування на Finance.ua
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною