Що буде на депозитному ринку до кінця 2023 року — прогноз банкіра — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що буде на депозитному ринку до кінця 2023 року — прогноз банкіра

Кредит&Депозит
1765
Що буде на депозитному ринку до кінця 2023 року — прогноз банкіра
Що буде на депозитному ринку до кінця 2023 року — прогноз банкіра
До кінця 2023 року найпопулярнішими будуть гривневі депозити з терміном розміщення від 3 до 6 місяців. А у найближчий місяць дві третіх запустять нові депозитні продукти за зниженими ставками.
Про це пише 24 канал.
Директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв розповів, що середні ставки за вкладами терміном від 3 до 6 місяців складуть 15%, а ставки від 9 місяців до 1 року орієнтовно будуть на позначці 14 — 15% річних. Проте зниження ставок, ще не означає скорочення прибутку, який може становити до 4 — 5% на вклади з розміщенням від 3 до 6 місяців, та до 5% на вклади до 1 року.

Читайте також: Зниження облікової ставки: як це вплине на депозити

«Економічна кон’юнктура в Україні зараз є досить сприятливою. Зокрема це стосується розвитку всіх сфер економіки, що дало змогу НБУ суттєво покращити макропрогноз, згідно з яким зростання ВВП у 2023 році може перевищити 3%. Крім того, для збереження та примноження наявних коштів для громадян дуже важливим є суттєве сповільнення інфляції до 8,6% у річному вимірі. А системна і тривала макрофінансова підтримка України фактично „цементує“ державний бюджет. Іншими словами, ризики, що вкладені кошти „проковтне“ інфляція, наразі мінімальні», — заявив банкір.

Читайте також: Найбільш привабливі депозити вересня 2023 року

Очікується, що у найближчі місяці дохідність депозитів продовжить знижуватись, що спонукатиме громадян відкривати вклади саме зараз — поки ставки максимально привабливі.
Він нагадав, що у грудні може знову зменшитися розмір облікової ставки ще на 2 — 3 відсоткові пункти (до 18 — 17%). Тому найактивнішими місяцями можуть стати жовтень та листопад.

Що буде з валютними депозитами

Пік популярності валютних прогнозів припав на серпень, тому надалі триватимуть більш інертні тенденції.
«З травня близько 30 — 35% комерційних банків реанімувало власні валютні депозитні програми, миттєво збільшивши їхню дохідність з 0,1% до майже 1,8 — 2%. Тобто, у громадян, що мали заощадження в іноземній валюті, з’явилася реальна можливість отримати з них цілком прийнятний пасивний прибуток. І до початку осені на ринку спостерігалася активність вкладників: в загальній структурі депозитів валютні вклади зросли з 2 — 5% до 15 — 18%», — пояснив Замотаєв.

Отримати більше з депозиту 💰

Згідно з його інформацією, на початку вересня максимальна дохідність за річними вкладами у доларах становить 3,3 — 3,5% (середній розмір дохідності не перевищує 2,5%), а максимальна дохідність аналогічних єврових депозитів — 2,3 — 2,5% (середня дохідність на рівні 2%).
«Власне можна констатувати, що дохідність валютних депозитів вже досягла своєї „стелі“ і подальше збільшення ставок може бути лише ситуативним (точковим) з певними додатковими умовами для клієнта. Таким чином, у четвертому кварталі саме гривневі вклади стануть більш прибутковими для громадян», — сказав банкір.
Приєднуйтесь до конференції «Ліга чемпіонів: Бики vs Ведмеді. Битва інвестиційних стратегій» 30 вересня в Києві! Отримайте унікальну можливість вивчити інвестиційні стратегії «Ведмедів», що заробляють на спаді ринку, та «Биків», що орієнтуються на ріст ринку. Дізнайтесь про надійні інструменти пасивного доходу на фондовому ринку. Це ваша можливість зробити свої фінанси кращими!

Деталі конференції 🧐

За матеріалами:
Телеканал 24
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас