Ринок праці у сфері медицини: де найбільше роботи для лікарів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ринок праці у сфері медицини: де найбільше роботи для лікарів

Особисті фінанси
343
Ринок праці у сфері медицини: де найбільше роботи для лікарів
Ринок праці у сфері медицини: де найбільше роботи для лікарів
Сьогодні в категорії «Медицина, фармацевтика» вакансій навіть більше, ніж було до повномасштабного вторгнення. Вони передусім зосереджені на заході країни. А от кількість пропозицій роботи в прифронтових регіонах ще не досягла довоєнного рівня.
Про це свідчать дані Work.ua.
За даними системи управління наймом (СУН) Work.ua, кількість вакансій тут скоротилася в 7 разів. Якщо в лютому 2022 року кількість пропозицій роботи в цій категорії складала 5 663, то в березні їх залишилося лише 806. Поступове, але впевнене відновлення традиційно уповільнилося в жовтні з його обстрілами енергетичної інфраструктури.
Але вже у квітні 2023 року вакансій для медиків стало навіть більше, ніж до повномасштабного вторгнення. Сьогодні ж ринок відновився на 114% — 6 465 вакансій у серпні 2023.
Інфографіка: Work.ua
Інфографіка: Work.ua

Де пропонують найбільше роботи

Найбільша кількість пропозицій роботи в категорії традиційно зосереджена в Київській області — 2 570 вакансій. Водночас це одна з небагатьох областей, де вакансій все ж таки менше, ніж було до повномасштабної війни. Також багато роботи для медичного персоналу пропонують у Дніпропетровській (610), Львівській (553), Одеській (546) та Харківській областях (341).
Інфографіка: Work.ua
Інфографіка: Work.ua
Як порівняти з лютим 2022 року, найбільшу динаміку відновлення показує переважно захід України. Подекуди вакансій у категорії тут вдвічі та навіть втричі більше, ніж до повномасштабного вторгнення. За показником відновлення кількості вакансій лідирують Закарпатська (307%), Рівненська (253%), Чернівецька (230%), Волинська (182%) та Івано-Франківська області (180%). Це відповідає загальній тенденції ринку праці на заході України: у цих областях кількість вакансій відчутно більша від довоєнного рівня.
А от у прифронтових областях відновлення є, проте відбувається досить повільними темпами. Нестачу медичного персоналу в цих регіонах підтверджують і роботодавці.

Хто найчастіше шукає медиків

У серпні 2023 року найбільшу кількість вакансій розмістили роботодавці із галузей: «Медицина, охорона здоров’я, аптеки» (69%), «Краса, фітнес, спорт» (5%), «Хімічна промисловість, фармацевтика» (5%), «Освіта, наука» (4%), «Пошук персоналу, HR» (4%).
Інфографіка: Work.ua
Інфографіка: Work.ua
Як порівняти з минулим роком, перша пʼятірка галузей не змінилася.
А от у першій десятці зʼявились представники галузі «Неприбуткові, благодійні та громадські організації». Вони шукають передусім психологів: третина вакансій від галузі призначені саме для цих спеціалістів.
Найбільшу кількість вакансій у серпні 2023 пропонують таким фахівцям:
  • медсестра — 1 075;
  • провізор — 930;
  • асистент стоматолога — 578;
  • медичний представник — 333;
  • лікар загальної практики — 278;
  • адміністратор — 267;
  • масажист — 262;
  • спеціаліст із лазерної епіляції — 214;
  • психолог — 184;
  • ветеринарний лікар — 153.
Інфографіка: Work.ua
Інфографіка: Work.ua

Портрет бажаного кандидата

Щодо портрета бажаного кандидата, то у 67% вакансій від претендентів очікують досвід роботи. Відповідно, 33% пропозицій підходять шукачам без досвіду. На 14% вакансій готові взяти студентів, на 8% — людей з інвалідністю. 4% пропозицій роботи призначено для ветеранів, 3% — для пенсіонерів. Лише 1% вакансій передбачає дистанційну зайнятість. Це передусім робота для операторів кол-центрів у медичних клініках, менеджерів із продажу, психологів.

Конкуренція у сфері

Конкуренція в категорії «Медицина, фармацевтика» наразі майже вдвічі нижча, ніж на ринку праці як такому.
На одну вакансію в цій категорії в середньому претендує 6 осіб. На перший погляд, усе так само як і до повномасштабного вторгнення (7 претендентів на посаду).
Проте ситуація в медицині дуже полярна. З одного боку, є значна конкуренція за пропозиції роботи, які передбачають менші вимоги до освіти та кваліфікації. Проте з іншого боку, на вакансії для лікарів роботодавці отримують лише по 1−2 відгуки.
Інфографіка: Work.ua
Інфографіка: Work.ua
Наприклад, вище середнього конкуренція на посади оператора контакт-центру (27 відгуків на 1 вакансію), адміністратора (24), психолога (17), менеджера з продажу, спеціаліста з лазерної епіляції (12), продавця-консультанта (найчастіше — у магазин оптики, 9).
А от де роботодавцям дуже складно знайти кандидатів, то це на посади завідуючого аптекою, гастроентеролога, ветеринарного лікаря, лікаря УЗД, кардіолога, ендокринолога (1 відгук), зубного техніка, сімейного лікаря, провізора (до 2 відгуків), педіатра, асистента ветеринарного лікаря, офтальмохірурга, логопеда (2−3 відгуки).
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 👛

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас