Новий рік — нові витрати: як спланувати бюджет у 2025 — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

Новий рік — нові витрати: як спланувати бюджет у 2025

Особисті фінанси
710
Новий рік — нові витрати: як спланувати бюджет у 2025
Початок нового року — відмінний час, щоб взятись до перегляду свого підходу до витрат. Розпочніть з того, щоб проаналізувати ваш бюджет за минулий рік. Це потрібно, щоб зрозуміти, де ви могли помилитися і які аспекти вашого бюджетування потребують покращення. Також ви можете відзначити, які позитивні речі ви робили впродовж року і повторити їх або навіть покращити, щоб досягти максимальної ефективності. Ми дібрали пʼять основних кроків для створення нового бюджету.

1. Записуйте свій бюджет

90% людей кажуть, що у них немає часу на складання бюджету, а коли вони намагаються цим зайнятись, то багато думають, як це зробити. Головна помилка — вони не записують все на папері або в онлайн-таблиці. Ви можете завести щоденник і складати бюджет у ньому, якщо варіант з таблицею не подобається. Ви можете знайти корисні планувальники бюджету у магазині онлайн-застосунків: наприклад, Money Manager, Monefy, Wallet, CoinKeeper.
Також у вашому мобільному банкінгу може буде опція відстеження витрат за категоріями — це допоможе визначити, на що ви витрачаєте більше, де витрати можна скоротити або оптимізувати. Під час складання свого плану памʼятайте, що він має бути зрозумілим для використання, і ви повинні мати можливість повертатися до нього щотижня.

2. Відстежуйте свої доходи та витрати

Стежити за тим, як ви витрачаєте свої гроші, — чудова звичка. Але це нелегко. Ви можете скористатися додатком для смартфона, щоб відстежувати свої витрати. Деякі банки та банківські установи пропонують такі послуги як частину свого продукту.
Витрати — це всі способи витрачання ваших грошей. Сюди входить оренда житла, проїзд, оплата рахунків, їжа, газ і витрати на автомобіль, догляд за дітьми, інтернет і телебачення, а також позики та кредитні картки, які вам потрібно виплачувати. Крім того, записуйте свої щотижневі, щомісячні та річні витрати в окремі колонки.
Також слідкуйте за своїми доходами, включно з доходами вашого партнера (якщо він/вона у вас є). Дохід включає будь-які виплати, які ви можете отримувати. Не включайте бонуси, які ви можете отримувати на роботі, або подарунки. Після того, як ви записали всі свої доходи та витрати, підрахуйте їх, щоб переконатися, що перші перевищують другі.
Плануйте невеликі, але несподівані витрати
У кожного з нас час від часу виникають непередбачувані витрати. Звісно, завжди можна звернутись по гроші до надійного помічника. Але варто памʼятати, що навіть за умови звернення ви муситимете повернути витрачені кошти, тому не беріть суму більшу, ніж можете собі наразі дозволити.
Тому, складаючи бюджет, варто подумати про ці невеликі витрати й врахувати їх. Багато з них не є дійсно непередбачуваними. Всі знають, що потрібно робити подарунки вчителям вашої дитини на свята, купувати костюми на свята, тому ці пункти повинні бути в списку ваших річних витрат.

3. Збільште заощадження через складання і дотримання бюджету

Дотримуватися бюджету часто буває непросто, але щойно ви встановите для себе щомісячний ліміт витрат і почнете відстежувати свої транзакції, дотримуватися бюджету стане набагато простіше. Мета полягає в тому, що ви почнете витрачати менше, ніж заробляєте, а надлишок зможете відкладати на заощадження.
Більшість з нас вміє заощаджувати. Заощаджувати гроші та бути обережним у витратах — це спосіб мислення. Регулярне відкладання грошей може стати частиною вашого бюджету. Відкладати гроші на майбутнє легше, якщо у вас є те, на що ви збираєте. У багатьох людей є щось, що вони хотіли б купити. Наявність такої мрії може стати для вас стимулом регулярно відкладати гроші.
Відкладайте щонайменше 10% свого заробітку. Ці гроші накопичаться швидше, ніж ви думаєте. Якщо у вас є можливість, розгляньте можливість відкладати цю суму на додаток до пенсійних внесків. Виробивши звичку заощаджувати зараз, ви створюєте великі можливості для того, чим ви зможете займатися у пенсійні роки.

4. Розберіться з боргами

Це ще один ключовий крок на шляху до контролю над своїми фінансами. Почніть з рахунків з найвищими відсотками, одночасно сплачуючи щомісячні мінімальні платежі за рахунками. Зосередившись на тому, щоб позбутися боргів, ви зможете зменшити суму, яку сплачуєте у вигляді відсотків, а гроші, які інакше пішли б на виплату боргів, можна буде спрямувати кудись ще. Складання плану виплат боргів і зобов’язання дотримуватися його протягом року суттєво вплине на ваше фінансове майбутнє. У кожного є речі, без яких він може обійтися. Ваше завдання — визначити ці речі не першої потреби й спробувати обійтися без них. Крім того, кожного разу, коли ви йдете за покупками, подумайте про 1−2 речі, без яких ви можете обійтися.

5. Регулярно переглядайте свій бюджет

Це один з найважливіших аспектів бюджетування. Наприкінці кожного місяця аналізуйте, наскільки добре у вас йдуть справи. Можливо, вам доведеться скоригувати бюджет відповідно до ваших зростальних потреб і змін у доходах. Крім того, є кілька запитань, які ви можете поставити собі, переглядаючи свій бюджет:
  • Чи вдається мені вчасно сплачувати рахунки?
  • Чи залишаються у мене гроші в кінці місяця, які я міг би відкласти на заощадження?
  • Як я можу заощаджувати більше?

Поради щодо планування бюджету на Новий рік

  • Встановіть заохочення. Дуже важливо винагороджувати себе чимось після того, як ви виконали завдання. Незалежно від того, що це за винагорода, стимулювання досягнення мети — чудовий спосіб бути впевненим, що ви виконуєте свої фінансові зобов’язання!
  • Залучайте інших людей. Іноді недостатньо нести відповідальність самому. Повідомте сім’ї та друзям про свої новорічні обіцянки та фінансові цілі, і вони також будуть їх дотримуватися. Це може дати вам додаткове підкріплення, необхідне для досягнення успіху!
  • Зробіть це звичкою. Щойно ви налаштуєте свої системи, перетворіть їх на звичку. Наприклад, перевіряйте рахунки або вносьте мінімальний платіж у певну дату. Після того, як людина сформує звичку, її важко зламати!
  • Налаштуйте автоматизацію та нагадування. Щоб не забувати про зобов’язання та фінансування, налаштуйте автоматизацію та нагадування. Якщо ви налаштували нагадування, від них буде досить складно відмовитися. Те саме стосується автоматичних платежів, які ви можете встановити на кредитних картках, щоб мінімізувати небезпеку пропустити платіж або знищити свій кредитний рейтинг.
За матеріалами:
CreditPlus
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас