НКЦПФР планує обмежити операції торговців із валютними ОВДП: що відомо — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НКЦПФР планує обмежити операції торговців із валютними ОВДП: що відомо

Фондовий ринок
471
НКЦПФР планує обмежити операції торговців із валютними ОВДП: що відомо
НКЦПФР планує обмежити операції торговців із валютними ОВДП: що відомо
Проведення депозитарними установами облікових операцій за договорами купівлі-продажу облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП), номінованих в іноземній валюті, з 30 червня здійснюватиметься виключно за розпорядженням та/або повідомленням (інформацією), що подається Національним банком України.
Відповідну норму пропонує запровадити Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку з 30 червня цього року.
Проєкт рішення «Щодо особливостей вчинення та виконання правочинів щодо ОВДП, номінованих в іноземній валюті, під час дії воєнного стану» вона ухвалила 23 травня та опублікувала для прийому протягом 10 днів зауважень та пропозицій.

Що ще хочуть змінити

  • Рішення також встановлює, що під час дії воєнного стану укладення правочинів щодо купівлі-продажу валютних ОВДП здійснюється виключно з дотриманням механізму розрахунків за принципом «поставка цінних паперів проти оплати» за участю особи, яка провадить клірингову діяльність центрального контрагента. Наразі це підконтрольний НБУ «Розрахунковий центр».
  • Окрім того, від дня набрання чинності цим рішенням буде заборонено вчинення та/або виконання інвестиційними фірмами правочинів щодо купівлі-продажу ОВДП, номінованих в іноземній валюті, без дотримання механізму розрахунків за принципом «поставка цінних паперів проти оплати».
«Інвестиційним фірмам за вчиненими та невиконаними правочинами щодо купівлі-продажу ОВДП, номінованих в іноземній валюті (у тому числі за договорами РЕПО), до проведення розрахунків за цими правочинами здійснити заходи щодо внесення змін до них з урахуванням вимог, передбачених підпунктами цього рішення», — йдеться в документі.
Як зазначалося у оновленому за результатами сьомого перегляду Меморандумі з МВФ наприкінці березня цього року, для забезпечення дотримання поточних обмежень та обмеження непродуктивного відтоку капіталу НКЦПФР мала привести позабіржові операції з ОВДП в іноземній валюті у відповідність до тих, що застосовуються до банківських операцій, та забезпечити ретельний моніторинг операцій на рахунках у цінних паперах з метою запобігання відпливу капіталу.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас