Захарієв: Криза в Україні стримує економічні реформи


Просування економічних реформ в Україні затягується через конституційну кризу, вважає глава представництва Європейського банку реконструкції та розвитку Камен Захарієв.

"Бізнес навчився жити в умовах загострення політичної ситуації, тому навряд чи нинішня ситуації істотно знизить бізнес-оптимізм. Однак треба пам'ятати, що завданнями уряду повинне бути просування реформ, а тут в Україні спостерігається застій", - сказав він на прес-конференції в Києві.

Захарієв нагадав, що коли у 2003 році почав працювати в Києві, звучали заяви уряду про вступ у Світову організацію торгівлі до кінця року і у ЄС через 10 років, однак через три лишком роки ситуація залишилася на тому же рівні. "Тобто три роки втратили", - констатував глава представництва ЄБРР.

На його думку, нинішня політична криза - це лише загострення конституційної кризи, що уже давно існує в Україні.

У той же час глава представництва французького банку BNP Paribas в Україні Домінік Меню сказав журналістам, що "не бачить ніякої політичної кризи". "А бачу переговори", - додав він.

Меню привів приклади недавніх загострень політичної ситуації в Румунії, Угорщині, Польщі, висловивши думку, що така ситуація в цілому характерна для країн Центральної та Східної Європи.

"Україну потрібно порівнювати з Італією", - запропонував представник BNP Paribas, пояснивши, що часті зміни урядів не заважають економіці цієї країни швидко рости, а політичне загострення в столиці мало впливає на ситуацію в найбільших регіональних центрах.

Глава спостережної ради ЗАТ "Слобожанська будивельна кераміка" (СБК, 12% акцій належить ЄБРР, лідер на ринку особової цегли) Ігор Далічук на прес-конференції відзначив, що якщо в період загострення політичної ситуації в ході президентських виборів 2004 року будівельний ринок завмер, і продажі продукції різко впали, то сьогодні компанія не фіксує ніяких ознак падіння продажів.

"Сьогодні в нас запаси продукції - усього на 7-8 днів, це безпрецедентно низький рівень", - відзначив він.

ЄБРР станом на 1 січня 2007 року підписав в Україні 133 проекту на загальну суму понад EUR2,87 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua