ФДМУ пропонує вжити заходи, які могли б активізувати процес приватизації в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ФДМУ пропонує вжити заходи, які могли б активізувати процес приватизації в Україні

62
На засіданні Кабінету міністрів 29.05.2002 року Голова Фонду державного майна України Олександр Бондар представив нові заходи, які сприятимуть активізації процесу приватизації у 2002-2003 роках:
1.Застосування конкурсної передачі в управління уповноваженій особі державних корпоративних прав ВАТ, не проданих у встановленому порядку (у відповідності до Порядку проведення конкурсу з визначення уповноваженої особи з управління державними корпоративними правами, регламентованого Постановою Кабінету міністрів України від 15.05.2000 р. №791) з наданням переможцю конкурсу права викупу належного державі пакету акцій на умовах розстрочки платежу (Мінфін, Наказ від 21 січня 1993 року №8-93) з попередньою оплатою 50%вартості пакета акцій за експертною оцінкою на термін пакетного укладання договорів доручення та купівлі-продажу.
2.При проведенні санації ВАТ, у статутних фондах яких державна частка перевищує 50 відсотків, передбачати одним із пунктів планів санації продаж інвесторам належних державі пакетів акцій, способами не забороненими чинним законодавством.
3.З метою підвищення кваліфікаційного рівня продажів, скорочення термінів та залучення міжнародних інвестиційно-фінансових інститутів Фондом державного майна України пропонується запровадити нову тендерну процедуру - так зване гарантоване розміщення. Суть її полягає в тому, що ФДМУ організовує тендер на право продажу пакетів акцій за умов:
--сплати переможцем (андерайтером) номінальної вартості пакету;
--подальшого продажу пакета інвестору;
--поділу між Фондом державного майна та андерайтером суми, яка номінальну вартість у частині, що перевищує номінальну вартість у пропорції згідно з угодою.
Таку процедуру можна було б запропонувати і для українського андерайтера, що сприяє розвитку національної інфраструктури фондового ринку.
4.Внесення в СФ підприємств АПК вартості землі з подальшим продажем належних державі акцій.
5.Використання опціонів при приватизації. Опціон є стандартним документом, що засвідчує право на купівлю державного пакету акцій на визначених умовах у майбутньому, з фіксацією ціни під час реєстрації випуску опціонів. При цьому за набуте право скористатися опціоном Покупцем опціону ФДМУ сплачується премія опціону – у вигляді авансового платежу.
За словами Олександра Бондаря, ці заходи, які він назвав нетрадиційними для української приватизації, змогли б дати позитивний ефект. На його думку, запровадження нетрадиційниїх заходів сьогодні необхідне для зацікавлення більшого кола учасників приватизаційного процесу, а значить продажу більшої кількості підприємств. “Проблема неліквідів полягає сьогодні не лише в поганому фінансовому стані підприємств, а й у вузькому переліку способів приватизації” – сказав він. Тим більше, що сьогодні існує безліч способів перешкоджання приватизації. Так, причинами невиконання всіх завдань, які були покладені на Фонд у 2001 році, є так званий тіньовий розпродаж підприємств, використання процедури банкрутства щодо підприємств, які можуть бути приватизовані, велика кількість безпідставних судових позовів до Фонду від недобросовісних комерційних структур, які при підтримці судів, здебільшого районних, зривають продаж найважливіших об‘єктів”.
За матеріалами:
ФДМУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас