Банк "Аваль" планує зберегти свої позиції на ринку АПК у 2002 році — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банк "Аваль" планує зберегти свої позиції на ринку АПК у 2002 році

Фондовий ринок
109
Київ. — Акціонерний поштово-пенсійний банк «Аваль» планує зберегти свої позиції на сільськогосподарському ринку в 2002 році. Про це заявив директор кредитного департаменту банку Віктор Горбачов, виступаючи на міжнародній конференції «Інфраструктура фінансування і страхування сільського господарства — українські реалії і міжнародний досвід», що відбулася 21-22 травня н.р. у Києві. За його словами, підставою для реалізації цієї стратегічної для банку «Аваль» задачі служить розгалужена по всій Україні мережа регіональних підрозділів банку, система підготовки кадрів, власні методологічні розробки по кредитуванню і мінімізації ризиків в АПК, а також досвід якісного співробітництва із сільгоспвиробниками, посередниками, що переробляють підприємствами, представниками різних органів влади.
Як повідомив В. Горбачов, портфель кредитних вкладень банку «Аваль» в АПК за станом на 1 травня досяг 930 млн. грн., збільшившись за січень-квітень більше чим на 160 млн. грн. При цьому 68 проц. кредитного портфеля в АПК (634 млн. грн.) приходиться на кредити, видані безпосереднім сільгоспвиробникам, 30 проц. (280,5 млн. грн.) — підприємствам переробки, 1,65 проц. (14,4 млн. грн.) — фірмам-посередникам. У цілому, за словами В. Горбачова, розподіл кредитного портфеля в АПК між підприємствами різних галузей комплексу свідчить про збереження основних тенденцій минулого року, коли найбільша частина кредитних вкладень банку «Аваль» в АПК приходилася на сільгоспвиробників. Однак, на його думку, до осені, у міру росту і збору врожаю, частка кредитів переробним підприємствам, безумовно, буде збільшуватися.
В. Горбачов також повідомив, що найбільше активно агропромисловий комплекс на сьогодні кредитують Одеську обласну філію АППБ «Аваль» (88 млн. грн.), Дніпропетровська обласна дирекція (65 млн. грн.), Полтавський ОФ (64 млн. грн.), Луганська ОД (53,6 млн. грн.), Херсонська ОД (51,7 млн. грн.). При цьому, за його словами, незважаючи на постійне нарощування кредитного портфеля, у банку «Аваль» зберігається дуже високий рівень зворотності кредитів у порівнянні з іншими комерційними банками: негативно класифікована заборгованість становить 4-6 проц. кредитного портфеля.
Причому, як заявив В. Горбачов, ці кредити не є безнадійними до погашення: банк веде по них постійну роботу, кредитні кошти стягуються в судовому порядку. «Так що фактично рівень негативної заборгованості виявиться ще менше», — підкреслив він.
У той же час, як повідомив В. Горбачов, на сьогодні в сільському господарстві зберігається досить високий рівень ризику. При цьому крім об'єктивних факторів (погодні умови, недолік сільськогосподарської техніки, знос основних коштів і т.д.), існує і ряд суб'єктивних ризиків. Зокрема, хаотичність і нецивілізованість ринку сільгосппродукції з погляду ціноутворення, недостатнього планування врожаю різних культур, недосконалої законодавчої бази і т.д. Також істотним суб'єктивним фактором ризику, за словами В. Горбачова, є низький рівень економічної освіти керівників сільськогосподарських підприємств. Унаслідок цього сільгосппідприємства не завжди адекватно оцінюють свої потенційні активи (майбутній врожай) і намагаються завищити формовані пасиви навесні у виді товарних і фінансових кредитів, що приводить до нарощування незабезпеченої кредиторський заборгованності в балансі підприємств наприкінці року. Тим часом, заявив В. Горбачов, банк «Аваль» вважає ці ризики досить керованими і готовий ще більш активно кредитувати підприємства агропромислового комплексу.
За матеріалами:
Райффайзен Банк
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас