Україну будуть відучати від газу


Україну будуть відучати від газу

Віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв заявляє про намір України зменшувати споживання газу. Про це він сказав журналістам у Брюсселі.

"Ми будемо за максимуму відходити від споживання газу і переходити на інші джерела енергії", - сказав він.

Клюєв, зокрема, відзначив, що в цьому напрямку Україна може працювати над подальшим розвитком вугільної галузі, виробництва этанола та біопалива, збільшення виробництва електроенергії.

"І ми очікуємо, що в цьому плані будемо активно співробітничати з ЄС, особливо це стосується постачання електроенергії в країни Європи", - сказав віце-прем'єр.

Говорячи про виробництво біоетанолу, Клюєв відзначив, що уряд уже підготував до реалізації два проекти на двох підприємствах загальною потужністю 260 тис тонн у рік.

"Ми скорочуємо митні збори, акцизи під ці проекти, думаю, через півтора-два років будуть перші результати", - сказав він.

Крім того, за словами Клюєва, досить легко перелаштувати українські спиртозаводи на виробництво етанола.

Віце-прем'єр виразив надію, що в лютому Верховна Рада прийме зміни до закону про концесії автодоріг, скасувавши норму щодо паралельної дороги до дороги, що передається в концесію.

"Думаю, у лютому будуть прийняті зміни до закону про концесії. Впровадимо положення про необов'язкову наявність паралельної дороги, а для місцевого повідомлення будуть використатися спеціальні талони, як це робиться в Європі", - сказав він.

Клюєв також відзначив, що уряд планує доповнити закон про концесії нормою про гарантування урядом транспортного потоку по автобазу.

"Наприклад, уряд гарантує проїзд 20 тисяч автомобілів у рік. Якщо проїхало 19 тисяч, то за цю тисячу буде доплачувати або уряд, або якісь інші спеціальні державні організації", - сказав віце-прем'єр.

Він виразив надію, що ці зміни будуть сприяти залученню інвестицій у будівництво автодоріг. Клюєв також відзначив те, що уряд планує активно розвивати будівництво автобанів, зокрема, у напрямках від західних до східних кордонів, а також від західних кордонів до Криму.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua