Бойко: Україна має намір збільшити видобуток урану


Бойко: Україна має намір збільшити видобуток урану

Україна має намір до 2010 р. збільшити видобуток урану на 75% - до 1,4 тис. т на рік у порівнянні з 2006р. Про це повідомив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко.

За його словами, відносно дешева власна сировина дозволить зберегти ціни на електроенергію АЕС "на досить низькому рівні". Міністр уточнив, що в цей час Україна добуває близько 800 т урану на рік.

Єдиним виробником урану в Україні є державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (Жовті Води, Дніпропетровська обл.). До 2011 р. комбінат має намір збільшити забезпечення українських атомних електростанцій урановим концентратом до 71% у порівнянні з нинішніми 32%.

Нагадаємо, що 10 січня прем'єр-міністр України Віктор Янукович підписав постанову "Про вдосконалення управління атомно-промисловим комплексом". Документом створений державний концерн "Укратомпром" як державне господарське об'єднання державних підприємств та організацій.

Концерн є підзвітним Міністерству палива та енергетики України. У його сполуку ввійшли: ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", ДП "Дирекція підприємства, що будується на базі Новоконстантинівського родовища уранових руд", ДП "Смоли", Український науково-дослідний і проектно-розвідувальний інститут промислової технології, ДП "Дніпропетровський завод прецизійних труб".

Слід зазначити, що в Україні на різних держпідприємствах існують окремі елементи ядерно-паливного циклу: видобуток урану, часткове зберігання ядерного палива. "Укратомпром" візьме на себе функції консолідації та координації всіх профільних підприємств галузі. У той же час уряд відмовився від замкнутого циклу виробництва ядерного палива.

Експерти вважають, що створення концерну "Укратомпром" вирішить питання модернізації атомної промисловості країни і поставок сировини для атомних електростанцій. Це дозволить наростити експорт електроенергії з України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua