Кабмін ужорсточив контроль за оплатою за газ


Кабмін ужорсточив контроль за оплатою за газ

Кабинет Міністрів удосконалив механізм контролю за платежами газопостачальних компаній і підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ.

Про це говориться у постанові Кабміну від 16 січня.

Даною постановою вносяться зміни у постанову від 27 грудня 2001 року № 1729 «Про забезпечення споживачів природним газом».

Зокрема, відповідно до змін, у випадку реорганізації господарюючого суб'єкта, у якого на момент реорганізації залишилася заборгованість за спожитий природний газ і послуги за його транспортування, правонаступником з боргових зобов'язання у повному обсязі зазначаюєть суб'єкт, до якого перейшло право власності (володіння або користування) на основні кошти реорганізованого підприємства.

Якщо в результаті реорганізації підприємства утвориться два та більше господарюючі суб'єкти, до яких частково переходять права власності (володіння або користування) на основні кошти, правонаступниками з боргових зобов'язань назначаються всі суб'єкти пропорційно до частини прав власності на основні кошти.

У випадку, коли компанії наданий в оренду цілісний майновий комплекс (індивідуально визначений майно) з виробництва теплової енергії, він призначаеться правонаступником з боргових зобов'язань з оплати спожитого газу та послуг з його транспортування, які виникли в господарюючого суб'єкта, що раніше використав (власника або користувача) даним майном.

Договори про поставку та транспортування газу укладаються із правонаступниками реорганізованого господарюючого суб'єкта винятково за умови узгодження порядку погашення заборгованості з оплати спожитого природного газу та послуг з його транспортування за попередній період.

Відповідно до повідомлення прес-служби Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», ця постанова сприяє підвищенню дисципліни розрахунків за газ з боку споживачів і газорозподільних компаній.

Попередня схема не забезпечувала повною мірою відповідальність за несплату споживачами та операторами газопровідних мереж, зберігалася практика відмови газотранспортних підприємств відключати споживача-неплатника.

В умовах нової постанови правочину відключати несумлінного споживача від поставок одержує постачальник газу.

Таким чином, виключається можливість несанкціонованого споживання газу.

Крім того, у постанові вперше закладений механізм стягнення заборгованості за спожитий ресурс із підприємств, у яких на момент реорганізації були борги.

Нагадаємо, в Україні понад 40 газопостачальних компаній.

Борг за спожитий газ теплокомуненерго за 2006 рік становить 1,2 млрд. гривень, облгазів - 900 млн. гривень

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua