Росія не готова до переговорів про врегулювання нафтової кризи


Росія не готова до переговорів про врегулювання нафтової кризи

Сьогодні, 9 січня, у Москві так і не відбулися білорусько-російські переговори щодо врегулювання нафтової кризи між Росією та Білорусією.

Як повідомляють білоруські ЗМІ, сьогодні урядова делегація Білорусії очікувала півтори години початку переговорів у Міністерстві економічного розвитку Росії, але вони так і не відбулися. "Російська сторона ще не готова вести переговори, ще не сформована позиція російської сторони. На жаль, російська сторона, що була представлена заступником міністра Мінекономрозвитку Віталієм Савельєвим, зробила заяву, що проводить консультацію з вироблення позиції щодо співробітництва в нафтовій сфері й поки ще не готова до переговорів", - сказав заступник міністра економіки Білорусії Володимир Найдунов, що очолює білоруську делегацію на переговорах.

Відповідаючи на запитання, чи відбудуться сьогодні переговори, Найдунов сказав: "Це залежить від дій російської сторони". Разом з тим, заступник міністра підкреслив, що делегація поки ще не має намір повертатися в Мінськ і очікує переговорів.

Заступник міністра ще раз нагадав, що білоруська сторона пропонує свій варіант проекту угоди про розподіл митних зборів на нафтопродукти. "У проекті угоди нами запропоновані варіанти, що дозволяють взаємно врегулювати питання, пов'язані як із ввізним митом на нафту, так і з митом на переміщення нафти через територію Білорусії. За нашим глибоким переконанням, наша позиція могла б сприяти рішенню ситуації", - додав Найдунов.

Як повідомлялося, прокачування нафти нафтопроводами РУП "Гомельтранснафта Дружба" було припинено 8 січня. Білоруська сторона мотивувала припинення транзиту тим, що російська компанія "Транснефть" перемістила сиру нафту через митний кордон Бєларусі без митного декларування й сплати відповідного мита.

До 1 січня постачання нафти з Росії в Бєларусь було звільнено від експортних зборів. Із січня Росія впровадила мито на постачання нафти в розмірі 180,7 дол/т. У відповідь Бєларусь із 1 січня 2007 м увела мито в розмірі 45 дол/т на транспортування російської нафти по території країни

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua