Лукашенко не має наміру продавати Білорусію Кремлю


Лукашенко не має наміру продавати Білорусію Кремлю

Президент Білорусії Олександр Лукашенко пообіцяв не допустити шантажу білоруського народу поставками в республіку енергоресурсів. "Суверенітет і незалежність не продаються ні за який природний газ і нафту", - підкреслив білоруський лідер.

Глава держави заявив про те, що "комусь хочеться опустити нашу країну, що не має енергоресурсів, до того рівня, як це було десять років тому".

"Ми витримаємо будь-які нападки і тиски, але ніколи не дозволимо знущатися з нас", - сказав Олександр Лукашенко, додавши, що білоруському народу "не треба сподіватися ні на друзів, ні на ворогів" і він сам зможе вирішити свої проблеми.

"Я завжди буду говорити правду, навіть якщо це не подобається тим, хто хоче нас вишикувати і приструнити", - заявив президент.

З 1 січня Російська Федерація підняла ціну на природний газ для Білорусії до ста доларів за тисячу кубометрів. В обмін на таку низьку ціну протягом найближчих декількох років Мінськ втратить контроль над своєю газотранспортною системою.

У той же час Мінськ з 1 січня встановив плату за транзит нафти, що транспортує через розташовані на своїй території трубопроводам. Бєларусь установила плату за транзит нафти у розмірі 45 доларів за кожну тонну. При збереженні обсягів транспортування нафти на рівні 2006 року, бюджет Бєларусі поповниться приблизно на 4,5 млрд доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua