19-20 травня в Румунії будуть визначені перспективи подальшої діяльності ЄБРР в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

19-20 травня в Румунії будуть визначені перспективи подальшої діяльності ЄБРР в Україні

21
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Щорічні збори ради керівників Європейського банку реконструкції і розвитку будуть проведені в столиці Румунії 19-20 травня.
На них планується розглянути ситуацію з реалізацією проектів ЄБРР, зв'язаних з українськими атомними електростанціями (Чорнобильської, Хмельницької, Рівненської). Будуть також визначені перспективи подальшої діяльності ЄБРР в Україні. Офіційну делегацію від України очолить Ігор Юшко - Міністр фінансів України, що є членом ради керуючих ЄБРР.
Під час засідання планується розглянути наступні питання: аналіз ситуації навколо реалізації проектів по виводу з експлуатації Чорнобильської АЕС і спорудженню об'єкта "Укриття"; оцінка стану підготовки Проекту завершення будівництва 2-го енергоблоку Хмельницької і 4-го енергоблоку Рівненської АЕС; аналіз стану і перспективи діяльності ЄБРР в Україні.
Як прокоментували в Управлінні зв'язків із громадськістю Міністерства економіки і з питань європейської інтеграції України взаємодія з міжнародними фінансовими організаціями, Проектом завершення будівництва 2-го енергоблоку Хмельницької і 4-го енергоблоку Рівненської АЕС передбачається добудування енергоблоків з метою компенсації потужностей, що виводяться з експлуатації відповідно до Програми закриття Чорнобильської АЕС.
Для фінансування Проекту передбачається залучити кошти ЄБРР, експортно-кредитних агенцій (ЕКА), Російської Федерації, а також внутрішнє фінансування. Загальний обсяг фінансування остаточно не визначений. На даний час виконані всі умови рішення Ради директорів ЄБРР від 7 грудня 2000 року: закрита ЧАЕС, відновлена Міжнародним валютним фондом Програма розширеного фінансування, наданий спеціальний статус органу ядерного регулювання (створений Державний комітет ядерного регулювання України), отримане письмове підтвердження від всіх інших кредиторів проекту про їхню готовність виконати фінансові зобов'язання по проекту.
За матеріалами:
УСПП
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас