Стельмах обмежить "швидкі" кредити


Стельмах обмежить "швидкі" кредити

Нацбанк змусить підопічних звітувати про ризики в кредитних операціях. Регулятор сподівається за допомогою цієї інформації розібратися у збільшенні проблемних кредитів, що спостерігалися останніми місяцями. Фінансисти вважають, що до другого півріччя 2007 р. дослідження НБУ призведуть до нових обмежень кредитування.

Нацбанк минулого тижня повідомив про плани розширити перелік надаваної фінустановам інформації. Зараз там готується постанова, згідно з якою банки зобов'яжуть звітувати про наявні ризики та їхню оцінку. Поки що відомство Володимира Стельмаха дозволить підопічним самостійно оцінювати ці ризики, а не відповідно до обумовленої НБУ шкалою.

"Ми збираємося вдосконалити систему збору інформації від банків. Сказати - давайте спробуємо ввести систему показників, яка буде оцінювати кредитні ризики, давайте спробуємо оцінити операційний ризик. Давайте спробуємо, виходячи з того сегменту ринку, у якому працює банк, оцінити його ринковий ризик", - пояснив підхід регулятора виконавчий директор - голова дирекції банківського регулювання, нагляду та фінансового моніторингу Нацбанку Олександр Кіреєв.

Нагадаємо, що чиновники восени неодноразово звертали увагу фінустанов на збільшення обсягів проблемної заборгованості, найбільше їх насторожувало збільшення кількості "поганих" кредитів, виданих населенню. "Росія та Казахстан уже зіштовхнулися із проблемою неповернення кредитів фізичними особами. У нас прострочена заборгованість по кредитах, наданим фізичним особам, поки незначно, але за дев'ять місяців поточного року вона виросла на 94%", - відзначив перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалів.

Після того, як у центробанк почне надходити інформація про кредитні ризики, регулятор стане опікувати найбільш проблемними із цього погляду фінустановами. "Дуже багато зусиль витрачається на інспектування банків, в основному філій. Ми хочемо сконцентрувати увагу саме на інспектуванні тих фінустанов, де закладені найбільші ризики, які вимагають контролю. І навпаки - роками не з'являтися в тих банках, де є чудові внутрішні системи контролю за ризиками", - пообіцяв Кіреєв. Ч иновники навіть готові відмовитися від діючої системи раннього реагування. У НБУ не приховують, що вона себе не виправдує - не допомагає запобігати фінансовим проблемам у банках.

Втім, і цим справа не закінчиться. Ніхто не сумнівається, що подача "ризикової звітності" у центробанк виллється ще й у нові обмеження на кредитному ринку.

"Думаю, що якщо зібрана НБУ інформація й подальші інспекції будуть виявляти серйозні проблеми - скажімо, у кредитуванні населення за скоринговими технологіями (за 15-20 хвилин у торговельних точках), згодом можуть почати з'являтися нові нормативи центробанку. Регулятор буде намагатися якщо не відгородити фінустанови від підвищених ризиків, то зробити все, щоб їх мінімізувати. Власне це одна з його функцій - протидіяти появі фінансових проблем і банкрутствам у банківському секторі, яких у нинішньому році було більше, ніж звичайно (Київський універсальний банк, Інтерконтинентбанк, банк "Гарант")", - відзначив голова правління Банку НРБ Владислав Кравець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua