Дочка BNP Paribas залучила півмільярду


Дочка BNP Paribas залучила півмільярду

Вчора стало відомо, що УкрСиббанку вдалося розмістити єврооблігації на рекордну для українських банків суму - 500 млн дол. Прибутковість п'ятирічних євробондів склала 7,75%. Один з банкірів повідомив, що низьку прибутковість удалося отримати завдяки надлишковому попиту на розміщувані папери. "Попит знаходився на рівні 800 млн дол., тому ми отримали гарну ціну відсікання", - говорить банкір. Таким чином, Укрсиббанк побив рекорд за обсягом притягнутих ресурсів, установлений у вересні Укрексімбанком. Нагадаємо, що Укрексімбанку вдалося розмістити єврооблігації на суму 350 млн дол. Щоправда, прибутковість для інвесторів склала 7,65%. На початку листопада інший банк першої десятки - "Фінанси та Кредит" - випустив єврооблігації на суму 100 млн дол. зі ставкою 10,37%. ...

Настільки значну різницю в прибутковості паперів УкрСиббанку і банку "Фінанси та Кредит" банкіри пояснюють тим, що "Фінанси та Кредит" не вчасно повідомили про випуск євробондів.

"Євробонди банку "Фінанси та Кредит" вийшли дорогими, тому що в невдалий момент було ухвалено рішення про випуск паперів", - говорить директор казначейства Укргазбанку Андрій Пономарьов.

"Контрольним" акціонером УкрСиббанку є висококласний європейський банк із високим рейтингом. Можна вважати, що BNP Paribas дає гарантії погашення по цих облігаціях. А за банком "Фінанси та Кредит" не стоїть настільки іменита іноземна установа, як BNP Paribas. Вони розраховують лише на власний капітал, тому їхній випуск виявився дорожчим", - наголосив Віктор Лукашук, партнер аудиторської компанії Deloitte,

Укрсиббанк вирішив випустити євробонди, щоб диверсифіцирувати джерела фінансування.

"Від свого головного акціонера вони можуть отримати гроші в будь-який момент. Банк вирішив грамотно залучити кошти і вийти на міжнародний ринок, де багато позичальників, використовуючи імідж свого основного акціонера", - говорить заступник директора казначейства банку "Форум" Фелікс Інденбаум.

Банк, зробивши ставку саме на залучення капіталу через розміщення євробондів, намагаються диверсифіцирувати джерела фінансування. З іншого боку, залучення значних валютних ресурсів для банку сьогодні досить ризиковане, оскільки Нацбанк може в будь-який момент обмежити валютне кредитування для фізичних осіб. "На фоні незрозумілої ситуації щодо обмеження валютного кредитування в УкрСиббанку, напевно, добре порахували валютні ризики. Упевнений, що для них буде просто повернути цей борг", - говорить Пономарьов.

На початку грудня міжнародне рейтингове агентство Moody's привласнило очікуваному випуску єврооблігацій Укрсиббанку рейтинг Bа2.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Укрсиббанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua