Розглянуто проект Основних напрямів бюджетної політики на 2003 рік — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Розглянуто проект Основних напрямів бюджетної політики на 2003 рік

22
МАКРОЕКОНОМІКА
Основні напрями бюджетної політики розробляються Урядом відповідно до вимог Бюджетного кодексу України і подаються до Верховної Ради України до 1 червня.
Коментуючи проект Основних напрямів бюджетної політики, міністр фінансів Ігор Юшко наголосив, що головним пріоритетом залишається збалансованість і реальність бюджету на 2003 рік, підвищення ефективності використання бюджетних коштів. Він підкреслив, що бюджетному процесу заважає наявність старої податкової бази та зупинився на деяких планових параметрах. Частка перерозподілу ВВП через зведений бюджет прогнозується на рівні не менше 23 відсотків. Якщо парламенту вдасться прийняти необхідні зміни до податкового законодавства, то рівень перерозподілу ВВП через зведений бюджет може досягти 25 відсотків. Уряд налаштований зменшувати обсяги державного боргу і добитися, щоб він не перевищував 36 відсотків ВВП.
Взаємовідносини Державного бюджету України та місцевих бюджетів повинні сприяти зміцненню регіональної політики. Протягом декількох років планується поступово знизити дотації місцевим бюджетам і перевести їх на самофінансування. Документ пропонує переглянути ставлення до пільгового оподаткування і з цією метою впровадити зміни діючого законодавства, які забезпечать реалізацію ефективної бюджетної політики держави. Доопрацьований проект Основних напрямів бюджетної політики на 2003 рік буде розглянутий Кабінетом Міністрів України 15 травня.
За матеріалами:
УСПП
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас