Дефолт українській економіці поки не загрожує


Глава Міжнародного економічного комітету (МЕК) Ігор Шаров вважає, що дефолт українській економіці в 2007 році не загрожує, а заяви про можливий дефолт потрібно сприймати у світлі висунутої бюджетної ідеології уряду. Про це він заявив в інтерв'ю журналістам.

Як повідомили в прес-службі МЕК, у той же час Шаров стурбований даними, отриманими під час аудиту Рахункової палати. "Виявляється, уряд не використає всі необхідні інструменти для збору повної інформації щодо державних боргових зобов'язань, - сказав політик. - В результаті, Рахункова палата заявляє про те, що державні фінансові зобов'язання, що ставляться до прямого і умовному держборгу, насправді втроє перевищують задекларовану суму боргу і у звітності Кабміну не враховуються".

На думку політика, Кабмін і Рахункова палата по-різному інтерпретують поняття держборгу. "Усе було б зовсім інакше, якби Верховна Рада закріпила відповідні механізми цивілізованого управління держборгом у вигляді закону, що зняв би можливість спекулювати на цій темі", - заявив Шаров.

Глава МЕК вважає показовим, що майбутньому випуску десятилітніх єврооблігацій України обсягом $1 млрд. привласнений рейтинг "BB-". Привласнений рейтинг стоїть на одному рівні з рейтингом дефолта емітента ("РДЕ") України в іноземній валюті. Прогноз з РДЕ - "позитивний".

"Аналітики Fitch Ratings відзначають, що здатність української економіки справлятися із зовнішніми потрясіннями продовжує підвищуватися. І це об'єктивна оцінка, - заявив політик. - Однак якщо в 2007 році не виправдаються прогнози на зростання ВВП і Україна опиниться у високій залежності від кон'юнктури зовнішніх ринків у зв'язку із прийняттям пакета законопроектів із СОТ, тоді підвищиться ризик виникнення кризи обслуговування боргу. Тому тактика, обрана Кабміном, на часткове фінансування в наступному році дефіциту бюджету за рахунок нових внутрішніх і зовнішніх позик може привести надалі до негативних наслідків".

"Якщо Україна буде покривати за рахунок позик поточні соціальні витрати, тоді через два-три роки при відповідних умовах дефолт їй буде точно забезпечений", - резюмував Шаров.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство "Fitch Ratings" змінило прогноз з рейтингів дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній і національній валюті з "Стабільного" на "Позитивний" і підтвердило РДЕ на рівні "BB-". Агентство також підтвердило рейтинг "країнової стелі" "BB-" і короткостроковий рейтинг "B".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua