Державна Іпотечна Установа залишиться без держгарантій?


Учора стало відомо, що мінфін блокує видачу держгарантій Державній Іпотечній Установі (ДІУ).

ДІУ повинна одержати гарантії під випуск іпотечних облігацій на суму 1 мільярд гривень відповідно до постанови Кабміну про порядок надання державних гарантій ДІУ.

"Гарантій дотепер немає. Це питання до Азарова", - говорить Глава ДІУ Богдан Дубас, "ми пройшли всі процедури, навіть погодилися на всі умови, які поставив Мінфін, щоб ця програма почала реалізовуватися. Але гарантій уряду немає".

У самому мінфіні відмовилися коментувати цю проблему, посилаючись на відсутність "фахівця з цього питання". Облігації ДІУ вже має намір викупити французький банк BNP Paribas (попередня згода вже підписана).

За розрахунками ДІУ, початок розміщень облігацій і рефінансування знизить ціну занадто дорогих гривневих кредитів на житло. За словами Дубаса, ДІУ вже почала реєстрацію і випуск облігацій.

ДІУ підписані угоди про рефінансування з більш ніж 30 банками. Серед них: Укрсіббанк, Приватбанк, "Фінанси і Кредит", Діамант, Кредобанк, Родовід Банк.

Керівник ДІУ стверджує, що "без гарантій уряду облігації нічого не варті".

Генеральний інвестор, банк BNP Paribas, не коментує що відбувається. "Я не в курсі", - говорить глава представництва BNP Paribas в Україні Доменік Меню. Деякі учасники ринку взагалі сумніваються, що ДІУ одержить гарантії уряду. Екс-президент компанії "БТА-Іпотека Україна" та експерт іпотечного ринку Сергій Волков вважає, що невидача Мінфіном держгарантій взагалі може привести до закриття ДІУ. "Те, що гарантій дотепер немає, - дуже погано. Без гарантій ніхто їхнього зобов'язання купувати не буде. Це може обернутися тим, що ДІУ закриється", - припускає він.

При попередньому міністрі фінансів Пинзенику ДІУ також не змогло пролоббіювати одержання гарантії на 1 мільярд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua