Неприбуткові шахти хчуть продати за безцінок — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Неприбуткові шахти хчуть продати за безцінок

Енергетика
190
Міністерство вугільної промисловості вважає, що неприбуткові шахти потрібно продавати за безцінь з тією умовою, що люди будуть забезпечені роботою і будуть працювати в нормальних умовах.
Про це повідомляє заступник директора Департаменту виробничих і наукових програм Міністерства вугільної промисловості В'ячеслав Красник.
"А Фонд держмайна вважає, що якщо для будівництва шахти потрібно 2 млрд гривень, то стільки ж повинна ця шахта коштувати і при її продажі", - відзначив він.
Красник також додав, що для того, щоб знайти загальне рішення, будуть проводитися погоджувальні комісії з міністерствами економіки, фінансів, палива та енергетики і Фондом держмайна.
Разом з тим, за словами Красника, в Україні планується почати будівництво трьох нових шахт. Він відзначив, що в наступному році почнеться проектування будівництва нових шахт у Донецької, Луганської та Львівської обл. Для цього розглянуте 67 перспективних ділянок, на яких можливе будівництво.
"Це робиться з метою збільшення видобутку вугілля, оскільки новий уряд ставить завдання до 2010 року добувати 100 млн тонн вугілля на рік. В 2007 році видобуток планується на рівні 82 млн тонн", - пояснив Красник. Крім того, він відзначив, що сьогодні на складах теплоелектростанцій перебуває 3 млн тонн вугілля. На наступний рік планується завантажити на склади ТЕС 4 млн тонн вугілля.
Як повідомлялося раніше, Фонд держмайна України (ФДМ) затвердив рішення про продаж 6 вугільних шахт із 12, запропонованих до приватизації Міністерством вугільної промисловості. Однак які саме шахти будуть продані, поки не уточнюється.
У прес-службі ФДМ пояснили, що з 12 підприємств тільки на половині об'єктів може початися підготовка до продажу, оскільки приватизація деяких шахт взагалі заборонена - одна шахта виявилася ліквідованої, одна затоплена.
Нагадаємо, що Мінвуглепром має намір відпрацюватим схему приватизації та вивчити настрої інвесторів перед запуском великомасштабної приватизації вугільної галузі. Інтерес до придбання вугільних активів уже висловили "Mittal Steel Кривій Ріг" та - побічно - "Донбаська паливно-енергетична компанія" (енергохолдинг, що належить "Систем Капітал Менеджмент").
"До приватизації як до приходу ефективного власника, що бере на себе рішення частини державних проблем в галузі вугільної промисловості, ставимося позитивно, - прокоментував директор із стратегії та корпоративного розвитку "ДТЕК" Герман Айнбіндер. - Однак наш досвід указує на необхідність здійснення значних операційних поліпшень на приватизованих вугільних підприємствах країни.
Лише після проведення комплексної програми оптимізації можна буде говорити про прибутковість цього бізнесу. Вугільні активи ми розглядаємо як складову вертикально інтегрованого ланцюжка "вугілля-електроенергія".
У березні цього року Міністерство вугільної промисловості та ФДМ спільним наказом створили робочу групу для координації роботи з підготовки до приватизації підприємств вугільної галузі. Група координує формування переліку об'єктів, що підлягають приватизації, і підприємств, у відношенні яких необхідне проведення передприватизаційної підготовки.
У доповненні до наказу сказано про першочергові заходи, які варто почати щодо підприємств вугільної галузі, які приватизуються. Серед них: перереєстрація установчих документів підприємств, які належать до Мінвуглепрому, висновок і переукладання контрактів з керівниками підприємств, аналіз виконання фінансових планів підприємствами, аналіз корпоратизації підприємств і, при необхідності, приведення документів з корпоратизації у відповідність з вимогами чинного законодавства про приватизацію.
У свою чергу, екс-прем'єр та екс-віце-прем'єр з ПЕК (уряд Ющенко) Юлія Тимошенко неодноразово заявляла про необхідність глибинної реструктуризації вугільної галузі з метою виведення "з тіні" значних грошових сум. Також Тимошенко заявляла, що саме у вугільній галузі йде збагачення приватних осіб за рахунок бюджетних коштів.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас