322
Промисловий ріст штовхає Китай до глобальної екологічної катастрофи
Китайське виробництво загрожує світу. У порівнянні з 2000р., у Китаї викид діоксиду сірки, що викликає утворення кислотних дощів, виріс на 27%."Збільшення викиду діоксида сірки означає, що одна третина китайської території піддається впливу кислотних дощів, що наносять серйозну шкоду ґрунту та безпеці продуктам харчування", - заявив заступник голови постійного комітету Державної ради КНР Шен Хуарень. Зараз третина території Китаю страждає від кислотних дощів внаслідок незапланованого промислового росту.
Крім того, у країні число інцидентів, пов'язаних із забрудненням навколишнього середовища отруйними речовинами, які відбулися в Китаї тільки цього року, наблизилося до 100. Про останній повідомили сьогодні. Недалеко від міста Ханьчжун вантажівка з 25 т гідроксиду натрію впав у ріку. В 5 км від місця падіння розташоване водоймище. Влада заборонила місцевим жителям використати воду з нього. 20 серпня 2006 р. у р. Сунгарі один з хімзаводів нелегально скинув велику кількість неочищених виробничих стоків, які містили похідні бензолу, у тому числі анілін. За деякою інформацією, вода в р. Сунгарі покрилася піною і стала червоної впродовж 5 км.
Китай стоїть впритул до глобальної екологічної катастрофи. У країні є менш 60% очисних споруджень від числа необхідних. При чому і цей ресурс має минулий строк експлуатації. Шкідливі виробництва скидають відходи в ріки. Однак китайські виробники не зацікавлені вкладати гроші в очисні спорудження, оскільки це різко позначиться на собівартості їхньої продукції: вона різко зросте. З огляду на низькі якості виробів Китаю, його товари стануть неконкурентоспроможними у світі.
Цим, до речі, пояснюється і небажання країни приєднатися до Кіотского протоколу (мається на увазі поетапне скорочення викидів шкідливих газів до 2012 р.). З 1997 р. Кіотский протокол підписали 156 держав, на частку яких доводиться близько 50% обсягу викидів. Китай і США - світові лідери з шкідливих викидів - до документа не приєдналися до цих пір.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною