Іран - ефективний і привабливий ринок для України, відзначає Кінах — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Іран - ефективний і привабливий ринок для України, відзначає Кінах

31
Іран - це досить ефективний і привабливий ринок для України, і нам необхідно активно і цілеспрямовано працювати для освоєння цього економічного простору.
Про це повідомив у понеділок прем'єр-міністр України Анатолій Кінах після зустрічі в Алма-Аті з першим віце-президентом Ісламської Республіки Іраном Мохаммадом Реза Арефом.
Анатолій Кінах заявив, що під час зустрічі мова йшла про поглиблення перспективних напрямків співробітництва. За його словами, Україна, у першу чергу, дуже зацікавлена в співробітництві в галузі енергетичного і транспортного машинобудування, постачаннях продукції агропромислового комплексу в Іран. Як повідомив прем'єр, українські цукор, зерно і соняшникова олія користуються великим попитом на ринках Азії і, зокрема, Ірану. Крім того Кінах відзначив, що існує "дуже серйозний проект співробітництва" у виробництві авіаційної техніки. Зокрема, Україна успішно завершує реалізацію контракту по будівництву заводу, що вже почав серійне виробництво літака Ан-74 в Ірані.
Кінах додав, що в перспективі існує проект модернізації літака Ан-74 в Ірані і зацікавленість у співробітництві по виробництву літака Ан-140. Крім того йдуть переговори про спільне виробництво в Ірані двигунів для літака Ан-140. "Це величезні контракти, у яких зацікавлені українські авіабудівники", - відзначив прем'єр-міністр.
Ще одним напрямком співробітництва з Іраном Анатолій Кінах назвав паливно-енергетичний комплекс. За його словами, Іран дуже зацікавлений у пошуку шляхів транспортування нафти і частково природного газу в Європу, є зацікавленість також у використанні Євразійського нафтотранспортного коридору.
За словами українського прем'єра, сьогодні відбулася попередня розмова, а в червні в Тегерані планується провести засідання українсько-іранської комісії зі співробітництва, на якому буде розглянута і затверджена середньострокова програма по торгово-економічному співробітництву між Україною й Іраном.
За матеріалами:
УСПП
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас