Співробітництво між Україною і ООН розвивається — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Співробітництво між Україною і ООН розвивається

59
Прем'єр-міністр України Анатолій Кінах зустрівся з заступником Генерального Секретаря ООН з гуманітарних питань, Координатором ООН щодо міжнародного співробітництва з Чорнобильських питань Кензо Ошімою.
Головною темою зустрічі стало обговорення подальших дій з подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та визначення можливих шляхів залучення на ці цілі міжнародної допомоги. Глава українського уряду визначив дві основні проблеми, які потребують першочергового вирішення. Це - забезпечення максимального соціального захисту людей, які проживають на забруднених територіях, а також глибоке вивчення наслідків катастрофи з тим, щоб уникнути подібного у майбутньому.
Прем'єр-міністр відзначив важливість співпраці між державами на високому рівні, щоб разом, з урахуванням зусиль всієї цивілізації, закріплювати досвід боротьби з катастрофами. Особливо, коли це стосується таких планетарних подій, як аварія на Чорнобильській АЕС. Головне спільне завдання, на думку Анатолія Кінаха, - не тільки ліквідувати наслідки цієї катастрофи, але й за рахунок зусиль світового співтовариства не допустити повторення подібних трагедій.
Анатолій Кінах щиро подякував Координаторові ООН за те, що питання ліквідації наслідків чорнобильської трагедії постійно знаходиться в порядку денному засідань ООН. У свою чергу, Кензо Ошіма завірив, що вся система ООН приділяє велику увагу співпраці з урядами країн, які постраждали від аварії на ЧАЕС - України, Росії та Білорусі. Він відмітив певний прогрес у спільній роботі з української стороною, результатом якої став звіт оціночної комісії ООН "Гуманітарні наслідки Чорнобильської ядерної катастрофи. Стратегія відродження", доопрацьований з урахуванням рекомендацій та зауважень, запропонованих під час переговорів з Урядом, Верховною Радою та представниками донорської спільноти. У ньому запропоновані конкретні рекомендації щодо сприяння світових організацій та організацій-донорів розвитку системи охорони здоров'я в постраждалих країнах. На думку сторін, цей звіт є фундаментом для здійснення подальшого співробітництва між Україною та ООН.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас