21
"Прогрес є, але потрібні поліпшення"", — спостерігачі з Америки про вибори
До такого висновку дійшов Джордж А. Фолсом, президент Міжнародного Республіканського Інституту (МРІ), коментуючи учорашні вибори у Верховну Раду.
Члени МРІ були стурбовані явним розривом у технологічному забезпеченні виборів порівняно з іншими країнами, що знаходяться «на подібній стадії свого демократичного розвитку».
Приміром, конгресмена Боба Шефера, представника від 4-го округу штату Колорадо, здивувало, що списки виборців ще набираються на друкарських машинках.
Також були отримані численні докази використання прізвищ померлих громадян у списках виборців. За словами Фолсома, використання застарілих технологій створює більше можливостей для фальсифікацій.
Удосконалень потребує і юридична база. Суддя суду федеральних претензій США Богдан Футей вважає, що статті 29, 50, 70 українського «Закону про вибори» мають бути уточнені і доповнені для підтримки довіри українських громадян до виборів.
За матеріалами:
Поділитися новиною
Також за темою
Google відкрив безкоштовний курс по ШІ для бізнесу
Авто з рук: як обрати, перевірити та застрахувати. Поради експертів у новому подкасті «Страхування по-людськи» від Finance.ua
ТОП-10 компаній в Україні за виторгом
В уряді розкрили деталі пакета зимової підтримки: хто зможе отримати 1000 грн, а хто — 6500
Кабмін доопрацював Держбюджет-2026: що зміниться
Іпотека в Чехії для українців зі спеціальним дозволом: що кажуть банки і як підготуватися
