0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Останнє попередження зробив уряд банкам, які кредитують аграріїв за високими відсотковими ставками


Під час весняних польових робіт знову загострилися відносини аграріїв і банків. Міністр АПК Олександр Баранівський зачитав вирок фінансистам: «Я звинувачую велику частину банків у нецивілізованій змові проти села. Ми домовлялися про кредити під 17% без додаткових умов. Сьогодні ці умови виконують відділення Промінвестбанку, Індексбанку, Імексбанку. Інші не дотримуються домовленостей». За словами міністра, банки почали вводити додаткові комісійні, що підвищують відсоткові ставки до 24-25% річних.

Він підкреслив, що пропозиція банкам переглянути договори із сільгоспвиробниками, зроблена на засіданні Кабміну на початку квітня, є «останньою ввічливою пропозицією цивілізованої співпраці», інакше Мінагрополітики готове повторно порушити питання про виведення державних підприємств АПК зі сфери обслуговування таких банків. Як і раніше, Мінагрополітики звинуватило у завищених ставках найбільших кредиторів селян — ПриватБанк і Аваль. Торік на їхні частки припало майже 40% залучених в аграрний сектор кредитних коштів.

Щоб банкіри стали поступливішими, у гру вступила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, пообіцявши провести жорсткі консультації з керівництвом банківських установ, які ускладнюють процес видачі кредитів селянам за «новими умовами», всупереч меморандуму, підписаному урядом і банкірами раніше. Згідно з документом аграріям повинні надаватися кредити за ставкою не більше ніж 17% річних. Першим не витримав натиску Аваль і погодився кредитувати селян під 16-17%.

Інші банківські установи воліють зайняти вичікувальну позицію і, схоже, почали готуватися до змістовної розмови з урядовцями. Аргументи банкірів відомі — висока ризикованість кредитування аграрного сектору. Зокрема, 2004 року тільки 3,8% усіх залучених АПК кредитів було погашено вчасно.

Тим часом уряд взявся за пошуки альтернативних способів розв’язання аграрної проблеми. Щоправда, новизною вони наразі не відрізняються. Як і раніше, пропонується реанімувати аграрний банк. На думку Баранівського, таку структуру можна було б створити на базі збанкрутілого банку «Україна».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування