801
Верховний Суд ухвалив: неоподатковуваний мінімум – 17 гривень
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Верховного Суду України поставила крапку у суперечці про те, що є неоподатковуваним мінімумом – 17 гривень чи мінімальна заробітна плата.
Остаточно ухвалено, що чинне законодавство України визначає неоподатковуваний мінімум у розмірі 17 гривень.
Суд дослідив усі докази і встановив, що Указом Президента України від 13 вересня 1994 року “Про збільшення неоподатковуваного мінімуму та ставки прогресивного оподаткування доходів громадян” з 1 жовтня 1995 року визначено мінімум доходів громадян, який не оподатковується – 17 гривень. На підставі цього Указу був виданий наказ ДПА України “Про внесення змін та доповнень до “Інструкції про прибутковий податок з громадян”, зареєстрований в Міністерстві юстиції. Указ Президента не визнаний неконституційним, чинності не втратив, отже, обов’язковий до виконання на всій території України.
Суд зробив висновок, що обчислений відповідно до зазначених документів прибутковий податок є правильним, і вимоги позивача про перерахунок податку безпідставні.
Така ухвала Верховного Суду підбила підсумок кількох судових розглядів у різних судових інстанціях, які майже рік відбувалися за позовом мешканця Києва, який вважав, що оподаткування доходів громадян має починатися з суми, яка перевищує мінімальну заробітну плату. Позов послідовно відхиляли Харківський районний суд у місті Києві, Апеляційний суд міста Києва.
Нарешті, вища судова інстанція підтвердила, що нарахування прибуткового податку, виходячи з неоподатковуваного мінімуму 17 гривень – правильне і законне.
Зміна неоподатковуваного мінімуму можлива в законодавчому порядку.
Нагадаємо, що Державна податкова адміністрація України ініціювала введення до проекту Податкового кодексу значне спрощення шкали і зменшення ставок оподаткування доходів фізичних осіб: перша ставка – 10 відсотків, і вдвічі зменшена верхня ставка прибуткового податку – 20 відсотків.
Судові рішення, ретельно, протягом довгого часу здійснена правова процедура розгляду позову у цій справі, підтвердили, що питання зменшення податкового навантаження на громадян треба вирішувати не в площині популістських акцій, а прийняттям довгоочікуваних Законів.
Тим більше дивно, що ініціатором, а власне безвідповідальним підбурювачем громадськості, у питанні про неоподатковуваний мінімум виступив один з народних депутатів, який протягом дії своїх повноважень мав усі можливості вносити і обстоювати в парламенті законопроекти, які б остаточно врегулювали це питання.
Проте, очевидно, не вирішення питання хвилює таких людей, а використання приводів для популістського шуму навколо власної персони.
Їх не хвилює, хто відповість за марні надії людей, стреси, витрачені державними органами (тобто, кінець-кінцем, платниками) кошти і час.
За матеріалами: ДПС України
Поділитися новиною