Міжнародний форум з питань боротьби з відмиванням грошей схвалив діяльність ДПА України в цій сфері — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжнародний форум з питань боротьби з відмиванням грошей схвалив діяльність ДПА України в цій сфері

87
26 лютого – 2 березня в Лондоні відбувався Міжнародний форум з питань боротьби з відмиванням грошей – “Stop Money Laundering”, який проводився під егідою Європейської комісії FATF, групи EDMONT та інших неурядових організацій, які концентрують зусилля на боротьбі з відмиванням грошей і легалізацією злочинних доходів.
У форумі взяли участь делегації країн Європейського Союзу, країн СНД, Африки, Азії – з представництвом на вищому рівні офіційних і громадських організацій цих країн.
Від України з доповіддю на форумі виступив заступник начальника податкової міліції України - начальник Слідчого управління податкової міліції ДПА України генерал-лейтенант Святослав Піскун.
У доповіді було повно представлено інформацію про прогрес України у боротьбі з відмиванням і легалізацією злочинних доходів, якого було досягнено завдяки рішенням Президента України, Уряду і парламенту. Укази Президента України започаткували системну організацію боротьби з відмиванням грошей спеціальними підрозділами правоохоронних органів і органів виконавчої влади. Уряд України схвалив і прийняв до дії “40 рекомендацій FATF”. У прийнятому Верховною Радою Кримінальному кодексі, який набув чинності 1 вересня 2001 року, передбачено кримінальну відповідальність за легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом (ст. 209 КК).
Таким чином, основною дією до остаточного приєднання України до міжнародних стандартів у цій сфері залишається прийняття Закону “Про протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом", який у листопаді минулого року був розглянутий парламентом у першому читанні. У 2000-2001 роках Україна досягла значного прогресу у викритті злочинних фінансових операцій в зовнішньоторговельній і банківській сферах, у металургійній галузі. Матеріали розслідування резонансних справ свідчать, що злочинні угрупування в Україні, які відмивають гроші, мають міжнародний характер, залучають до незаконних операцій українські і закордонні банки, офшорні компанії, створюють фіктивні корпорації в різних куточках світу: на островах Науру, Кіпр, Багами. Скоєні злочини пов’язані з рухом капіталів у країнах Євросоюзу, Африки, Азії, Південної Америки, а суми збитків сягають більше 100 мільйонів доларів.
Сьогодні слідчі органи податкової міліції розслідують 277 справ за фактом легалізації незаконно отриманих 120 мільйонів гривень. 53 справи направлено до суду.
І хоча в світовому масштабі, де, за даними Європейської комісії FATF, зараз на рік відмивається 600 мільярдів доларів, обсяги відмивання в Україні видаються незначними, проте, руйнівну загрозу відмивання грошей для перехідної економіки нашої держави не можна недооцінювати. А отже, і відповідальність за боротьбу з цими злочинами, які знекровлюють економіку, підживлюють корупцію, надзвичайно висока.
Лондонський форум об’єктивно оцінив такий відповідальний підхід податкової служби України. Учасники форуму одноголосно висловились за прийняття в резолюції пункту про звернення до FATF щодо виведення України із “чорного списку” країн, які не підтримують міжнародні зусилля у боротьбі з відмиванням грошей.
За матеріалами:
ДПС України
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас