Кучма незадоволений митницею — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кучма незадоволений митницею

37
Президент Леонід Кучма, виступаючи на нараді із захисту внутрішнього ринку, покритикував діяльність Державної митної служби, заявивши, що у ній процвітає корупція та непрофесіоналізм. Про це передають Українські новини. "Складається враження, що митна служба працює із зав'язаними очима", — заявив Кучма керівникам митниці, силових органів та прем'єр-міністрові Анатолію Кінаху. Президент навів низку прикладів заниження митної вартості — зокрема, під час імпорту квітів та автомобілів; перепуску контрабандної продукції — наприклад, сигарет, спирту, цукру та одягу.
Кучма також зазначив, що дані про імпорт взуття з Польщі торік значно менші від статистики польської митниці. За інформацією Подробностей, Кучма сказав: "За даними польської митниці, у 2001 році в Україну увезли взуття на 52 мільйона доларів США. А за даними наших митників — на 100 тисяч доларів. Хлопці, ви що, зовсім уже?.. А якщо ми до Туреччини поїдемо, і там запитаємо дані, і з нашими порівняємо — так там іще страшніші цифри вийдуть".
Кучма заявив, що митники виявляють у першу чергу дрібну контрабанду, а незаконний провіз товарів на суму понад 100 тис. доларів становить менше 1 % серед загальної кількості порушень, що виявляються; решта — дріб'язок. Президент покритикував стан боротьби із увезенням наркотиків в Україну. "Україна перетворилася на одну з головних складових балканського шляху наркотиків", — заявив Кучма. Він сказав, що за даними Інтерполу обсяг перевезень наркотиків через Україну зростає, а випадки виявлення їх митницею чи правоохоронними органами є дуже рідкими.
Крім того, Президент негативно оцінив повільну ротацію кадрів з митниці й закликав правоохоронні органи посилити контроль за роботою служб. Як відомо, торік Кучма змінив голову митниці, призначивши Миколу Каленського замість Юрія Соловкова. В Україні працює 137 митних постів, 144 міжнародних та 35 міждержавних перепускних пунктів, а також 50 пунктів спрощеного переходу.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас