SkyUp припиняє продаж квитків на три дні — лізингодавці вимагають повернути літаки у ЄС (UPD) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

SkyUp припиняє продаж квитків на три дні — лізингодавці вимагають повернути літаки у ЄС (UPD)

Фондовий ринок
2606
12 лютого 2022 року найбільші світові страхові компанії повідомили українських авіаперевізників про те, що протягом 48 годин припиняють страхування літаків для польотів у повітряному просторі України. Таке рішення пов’язане з підвищеними ризиками початку бойових дій.
Про це повідомляє пресслужба SkyUp.
Як зазначається, власники повітряних суден — лізингодавці — вимагають якомога скорішого повернення літаків на територію ЄС. Рейс SkyUp PQ0902 Фуншал — Київ через вимоги лізингодавця був змушений здійснити посадку не в Україні.
«Нам вдалося домовитись про посадку в Кишиневі (Молдова) та трансфер 175 пасажирів автобусами до Києва», — повідомили в авіакомпанії.
Наразі аналогічні вимоги про повернення літаків надходять від інших лізингодавців. Ситуація обговорюється на державному рівні — щоб авіакомпанії мали можливості продовжувати польоти в Україну, Міністерство інфраструктури України проводить термінову зустріч, де планується розробка рішень.
«Ситуація, яка склалася, потребує вирішення на державному рівні. Наразі ми працюємо спільно з державними структурами для пошуку варіантів розв’язання проблеми, — зазначає Дмитро Сєроухов, генеральний директор SkyUp. — Ми робимо все можливе, щоб продовжувати виконувати рейси у штатному режимі, але не можемо ігнорувати вимоги лізингодавців. Ми тимчасово припинили продаж квитків на вильоти з 14 по 16 лютого 2022 року та очікуємо на вирішення ситуації».
Також 12 лютого надійшла інформація від перестрахувального брокера Ллойда (Велика Британія) про тимчасове припинення покриття військових ризиків в авіастрахуванні – в повітряному просторі України.
Скасування покриття військових ризиків має почати діяти вже з понеділка, 14 лютого.
Йдеться про те, що якщо внаслідок військових дій в Україні гіпотетично постраждає літак, то страхова компанія і перестраховики відмовляються покривати цей збиток. Аналогічно вони не покриватимуть ризики, якщо раптом літак буде збитий під час воєнних дій та впаде на житловий будинок, місто, завод, чим завдасть шкоди третім особам.
Саме через це лізингодавці, які надають літаки в користування авіаперевізникам, можуть вимагати вивести повітряні судна за межі території, яка вважається небезпечною.
Як наголосив у коментарі Фактам ICTV голова Державіаслужби Олександр Більчук, масового скасування рейсів не спостерігається.
«Небо над Україною залишається відкритим. Справді, на ринку страхових послуг існують деякі коливання, але я думаю, що найближчим часом ця ситуація стабілізується, все буде гаразд. Масового відтоку чи припинення рейсів немає. Тобто аеропорти працюють у штатному режиму, повітряне сполучення є. Жодних підстав для якихось переживань не існує», — зазначив Більчук.
Що каже влада
Міністерство інфраструктури України оприлюднило заяву, що інформація про закриття українського повітряного простору не відповідає дійсності.
У міністерстві наголосили: небо над Україною залишається відкритим, а Київ працює над запобіганням ризикам для авіаперевізників.
За даними міністерства, більшість авіакомпаній продовжують діяльність без обмежень. Йдеться про 29 іноземних авіакомпаній, які виконують польоти з 34 країн світу.
У Мінінфраструктури також визнали, що в деяких авіаперевізників виникли труднощі в сфері страхування. У відомстві запевнили, що держава підтримає авіаперевізників та планує надати додаткові фінансові гарантії.
Через ситуацію з авіаперевізниками Кабінет міністрів України в неділю, 13 лютого, зібрався на термінове засідання. На ньому розглянули проєкти урядових рішень, які мають допомогти авіакомпаніям у відносинах зі страховиками.
Уряд вирішив виділити 16,6 млрд грн для гарантування безперебійності та безпеки авіаперельотів у повітряному просторі України.
Кошти будуть виділені Мінінфраструктури з резервного фонду держбюджету. Їх спрямують на фінансові гарантії для страхових компаній, компаній-перестрахувальників, лізингових компаній та авіаперевізників.
UPD (16:40). Як повідомили Finance.ua в авіакомпанії SkyUp, завдяки спільним діям перевізника та уряду SkyUp залишається в українському небі у повному обсязі. Авіаперевізник працює у штатному режимі.
SkyUp Airlines відновлює продаж квитків на всі рейси. Вони вже доступні на сайті skyup.aero.
«Перемовини зі страховиками були складними, й наші закордонні партнери продовжують регулярно оцінювати власні ризики й вести моніторинг ситуації. Однак зараз спільними зусиллями з Міністерством інфраструктури України та Урядом ми зуміли досягти результатів — польоти в Україну залишаються безпечними й захищеними», – коментує Дмитро Сєроухов, генеральний директор SkyUp Airlines.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас