Дефолт за китайським кредитом: проведуть аудит ДПЗКУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дефолт за китайським кредитом: проведуть аудит ДПЗКУ

Казна та Політика
601
Держаудитслужба проведе аудит Державної продовольчо-зернової корпорації, яка у січні не змогла виплатити 95 млн дол. за кредитом китайському Ексімбанку.
Про це під час засідання уряду заявив міністр фінансів Сергій Марченко.
Так, аудиторам уряд доручив «вивчити питання цільового використання, своєчасності повернення кредитів і позик, залучених під державні гарантії, питання законності витрат коштів ДПЗКУ».
Також аудитори мають оцінити спроможність ДПЗКУ розрахуватися з державою за виконання гарантованих зобов’язань.
Нагадаємо, раніше Мінфін повідомив, що переказав замість Державної продовольчо-зернової корпорації 2,5 млрд грн виплати за кредитом перед китайським Ексімбанком.
У відомстві нагадали, що згідно кредитного договору між ДПЗКУ та Ексімбанком Китаю погашення відбувається щопівроку: 21 січня та 21 липня.
З суми у 96,4 млн доларів, яку корпорація повинна була сплатити Китаю 21 січня, державний трейдер сплатив лише 8,8 млн доларів. Решту платежу у сумі 87,6 млн доларів було сплачено Міністерством фінансів в рамках держгарантії – це близько 2,5 млрд грн. Переказ відбувся 21 січня.
В грудні 2012 року ДПЗКУ отримала 1,5 млрд доларів кредиту від «Ексімбанку Китаю» під державну гарантію України на поставки українського зерна до Китаю.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас