У Раді пропонують знизити ПДВ на українські продукти та комуналку
Депутати Верховної Ради підготували законопроєкт №7023, яким пропонується знизити ставку податку на додану вартість (ПДВ) на вироблені в Україні продукти харчування з 20% до 0% та на операції з постачання житлово-комунальних послуг – з 20% до 7%. Finance.ua як портал, що слідкує за законодавчими нововведеннями, розібрався у деталях пропозиції.
Світовий досвід. Найближчим часом Польща, а потім інші країни ЄЄ, планують знизити до нуля ставку податку на додану вартість на продукти харчування, та значно знизити ставку податку на додану вартість на окремі енергоносії. Ринок с/г продукції країн ЄС впритул межує з українським, тому українські продукти не зможуть витримати конкуренцію по ціні.
Які зміни пропонують внести до Податкового кодексу:
- запровадити тимчасово, до 1 січня 2023 року, оподаткування ПДВ за ставкою 0% операцій з постачання на митній території України продуктів харчування, вироблених на митній території України (крім зазначених у статті 197 цього Кодексу, які звільнені від
оподаткування);
- запровадити тимчасово, до 1 січня 2023 року, оподаткування за ставкою у розмірі 7% послуг з постачання та розподілу природного газу (крім скрапленого), постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення.
“Короткострокове зменшення надходжень від оподаткування податком на додану вартість після прийняття та набуття чинності даним законом будуть у подальшому компенсовані надходженнями від податкових платежів українських виробників продуктів харчування, які внаслідок реалізації даного закону продовжать свою діяльність на ринку”, – йдеться у законопроєкті.
Таким чином, як йдеться у пояснювальній записці, законодавче врегулювання питання оподаткування ПДВ дозволить привести українське законодавство у відповідність до норм законодавства ЄС та допоможе захистити українських товаровиробників.
Довідка Finance.ua:
- за результатами моніторингу Міністерства сільського господарства США (2018 рік) українці витрачають на харчі 42,2% своїх сукупних витрат (в середньому 858 доларів США на рік). Гірша ситуація лише в Уганді (частка витрат на харчування – 44,2 %), Казахстані (44,9 %), Анголі (48,6 %), Бангладеш (53,5 %) та Нігерії (59,0 %);
- у країнах-сусідах, що межують з Україною, цей показник є значно меншим. Зокрема, у Польщі, Словаччині, Угорщині, Туреччині витрати на харчування знаходяться в діапазоні 16-25%, у Білорусії, Грузії, Росії – в межах 30%;
- за даними Держстату, за підсумками 2018 року одне домогосподарство в Україні витрачало на харчування
вдома 3 963 грн/місяць. Найбільше грошей виділялось на м’ясо – 928 грн, хліб – 576 грн, молоко, сир та масло – 575 грн, овочі і картоплю – 497 грн, а найменше – на безалкогольні напої (218 грн), яйця (124 грн) та олію (117 грн).
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною