374
Як обрати кредитну картку
— Фінтех і Картки
Кредитна картка – відмінний інструмент, який може виручити в різних ситуаціях. Головне – правильно користуватися цим інструментом та вибрати саме той, який підходить вам найкраще.
Про те, як правильно вибрати кредитну картку та на що варто звернути увагу, Finance.ua розповідає у новому матеріалі.
1. Беріть кредитну картку лише з пільговим періодом.
На відміну від звичайних кредитів, які взяти безкоштовно не вийде, більшість кредитних карт має так званий пільговий період (або «грейс-період») – зазвичай від 30 до 62 днів, протягом яких можна користуватися банківськими грошима та нічого за це не платити.
2. Уточніть, які операції входять до пільгового періоду, а які – ні.
В ідеалі, було б непогано перед вибором кредитної картки визначитися, як ви плануєте її використовувати. Якщо для розрахунків у торгових мережах, то підійде будь-яка карта. Якщо ж доведеться робити щось більше, доведеться вибирати ретельно, вивчаючи умови та тарифи по картках.
3. З’ясуйте всі канали погашення заборгованості за кредитною карткою.
При оформленні кредитної картки варто уточнити не тільки всі можливі варіанти, а й яку комісію банк бере під час використання того чи іншого каналу погашення. Чим більше безкоштовних каналів погашення – тим краще.
4. Уточніть, які додаткові витрати можливі.
Досить часто банки під час відкриття кредитної картки відразу пропонують клієнту підписати договір про страхування фінансових ризиків. Недосвідчені клієнти підписують такий договір (серед безлічі інших паперів), не усвідомлюючи, що цим погоджуються на щомісячу сплату певної суми (зазвичай 1% від поточної заборгованості) банку. На практиці така страховка виявляється корисною вкрай рідко, тому за можливості від неї краще відмовитися.
5. Не вносьте дані кредитної картки на сумнівних сайтах.
Якщо ви вирішили сплатити кредитною карткою покупку в інтернеті, робіть це лише на перевірених сайтах.
6. Не знімайте готівку з кредитної картки.
Окрім сплати великої комісії при знятті готівки, існує також ризик «вилетіти» з пільгового періоду та сплатити відсоток за користування, по суті, безкоштовною карткою.
7. Встановіть нульовий ліміт на операції в інтернеті.
Якщо ви все ж таки використовуєте картку для оплати в інтернеті, ліміт можна збільшувати безпосередньо перед проведенням операції, а після неї – відразу його скидати.
8. Запишіть у телефон номер служби підтримки банку.
Ви повинні мати цей номер під рукою і в разі втрати або крадіжки картки – за пару хвилин заблокувати картку, щоб з неї не можна було зняти кошти або розплатитися нею в торговельній мережі.
Кредитні карти українських банків на Finance.ua
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною