Міжбанк: основна інтрига щодо курсу, та чи чекати на суттєве зміцнення гривні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: основна інтрига щодо курсу, та чи чекати на суттєве зміцнення гривні

Валюта
1089
Четвер знову не дасть нікому нудьгувати на валютному ринку і пройде дуже напружено.
Основне — яким буде курсовий тренд по долару на найближчий час після погашення інвесторам великих сум гривневих ОВДП. Тільки самі папери були вчора погашені на 11,5 млрд гривень плюс відсотки за ще семи випусками. А сьогодні Мінфін повинен ще погасити і валютні облігації на $ 367,9 млн, і відсотки по іншому доларовому розміщенню.
У підсумку від поведінки інвесторів, а серед них є багато іноземців, багато в чому і залежить ситуація на міжбанку. Ажіотаж з приводу загострення на кордонах з РФ дещо вщух, але це не означає, що нерезиденти не будуть і далі виходити з наших ОВДП. Просто тепер вони це будуть робити без додаткової суєти і підбирати оптимальний час для купівлі валюти. Причому — в різні дні. І фактор цього відкладеного попиту — важливе доповнення до поточної ситуації з курсом на міжбанку.
З інших факторів можна також додати необхідність у підприємств розраховуватися з персоналом по зарплаті за минулий місяць, а також забезпечувати поточну господарську діяльність. Це додає у них потреби в гривні, і це позитивний момент для курсу нацвалюти на міжбанку.
День пройде в курсовому протистоянні інтересів великих місцевих покупців і продавців з періодичними коригуваннями в момент виходу нерезидентів на міжбанк з купівлею валюти. Крім цього, фактично вже починається період купівлі валюти «дочками» іноземних компаній під репатріацію дивідендів, що збільшить попит на торгах і працюватиме проти гривні.
Ми не виключаємо виходів НБУ з відповідної ситуації інтервенцією. Головне, щоб Нацбанк знову не перестарався, як це сталося у вівторок, і не надто змінював своїми діями тренд по курсу протягом дня, а тільки реально згладжував коливання. 2 лютого це у нього вийшло погано, і він фактично своєю інтервенцією спровокував зростання котирувань. При тому що починався день з явного перевищення пропозиції валюти на ринку, і це призвело б до зміцнення гривні. Але в підсумку завдяки Нацбанку долар істотно подорожчав «на рівному місці».
Наша думка: за рахунок скупки валюти нерезидентами у форматі виходу з українських ОВДП в доповненні до купівель «дочок» іноземних компаній під виведення дивідендів особливого зміцнення гривні найближчим часом очікувати не варто. Корекція після недавнього зльоту котирувань триватиме, але на повернення до рівнів курсу листопада — початку грудня минулого року — ми б не розраховували. Тим більше, що Нацбанку треба відшкодовувати тепер втрачені раніше ЗВР, і він буде викуповувати долар на міжбанку при будь-якому зручному випадку, що також підтримає курс долара на торгах.
Статистика торгів, за прогнозами Finance.ua, складе до 430−550 угод при загальній сумі операцій в межах до $ 195−280 млн.
Курси міжбанку, за нашим прогнозом, 3 лютого будуть в межах: долар — коридор 28,20 — 28,45 грн, євро — коридор 31,80 — 32,15 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
  • Долар: коридор купівель і продажів 28,10 — 28,55 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 20 коп, а в касах банків до 25 коп.
  • Євро: у банках коридор від 31,60 до 32,20 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору від 31,75 до 32,15 грн при спреді в межах 20 копійок.
Курс долара на міжбанку — графік:
Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 28,28 / 28,30
Євро — 31,97 / 31,99
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас