Україна за два роки піднялася в рейтингу за індексом соціального прогресу - Мінсоцполітики — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна за два роки піднялася в рейтингу за індексом соціального прогресу - Мінсоцполітики

Казна та Політика
302
У 2021 році Україна піднялася на 15 позицій у світовому рейтингу за значенням індексу соціального прогресу (Social Progress Index).
Як повідомляє пресслужба Мінсоцполітики, Україна посіла 48-е місце зі значенням індексу 75,78 серед 168 країн.
Середнє значення індексу по всіх країнах, що увійшли в дослідження, становить 65,05 бала.
За інформацією міністерства, кількість країн, що входять в перші три групи — з дуже високою якістю життя, високою якістю життя і помірно високою якістю життя — скоротилася з 104 до 78 за два роки.
Це сталося переважно через пандемію, погіршення доступу до необхідних медичних послуг, а також через обмеження особистих прав.
Водночас Україна не тільки залишилася в третій групі, а й поліпшила свої результати на 32 місця (у 2019 році посідала 80 місце зі значенням індексу 66,97), випередивши Грузію, Вірменію, Білорусь, Македонію, Чорногорію, Казахстан, Молдову, Росію, Мексику, Перу, Колумбію, Парагвай та інші країни.
При цьому у 2018 році Україна опинилася на 64-й сходинці за рівнем соціального розвитку серед 146 країн світу. Зазначимо, що у 2017 році Україна також посіла 64 місце, але вже серед 128 країн.
Міністр соціальної політики Марина Лазебна зазначила, що серед 15 країн зі схожим рівнем ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності Україна за результатами 2021 року посіла 1 місце за значенням цього індексу.
«Високе місце в рейтингу України забезпечили: результативна політика сприяння зайнятості вразливих груп, високе охоплення середньою освітою, доступний мобільний зв’язок і доступна електроенергія, низька смертність від забрудненої води і поганих санітарно-гігієнічних умов, забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків брати участь у політичному житті, здобувати вищу освіту, захищати майнові права», — розповіла Лазебна.
При цьому голова Мінсоцполітики підкреслила, що в Україні ще багато чого належить зробити для добробуту громадян.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас