383
Які бюджетні програми не отримали фінансування у 2021 році (інфографіка)
— Казна та Політика
Попри значні ризики, у грудні 2021 року Мінфін зміг профінансувати 269 млрд грн видатків, або 18% всього річного плану. Однак деякі сфери залишилися недофінансованими.
Finance.ua дізнався в аналітиків Київської школи економіки, куди спрямували менше коштів, ніж було заплановано.
Як стверджують експерти, низка секторів була профінансована майже стовідсотково. Зокрема, дуже високий рівень фінансування мали такі сфери:
- соціальний захист та соціальне забезпечення;
- оборона;
- громадський порядок, безпека та судова влада;
- охорона здоров’я тощо.
«Водночас ми бачимо суттєве недовиконання — близько 10 млрд грн — на видатки на економічну діяльність та загальнодержавні функції. Щодо останнього це пояснюється, зокрема, економією видатків на обслуговування держборгу та на видатках по гарантійних платежах», — розповідає керівниця Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління KSE Дарина Марчак.
Також невиконання приблизно на 6 млрд грн спостерігається в освіті.
«Минулий рік був також екстраординарним з точки зору обсягів фінансування доріг. В 2021 році в абсолютному вираженні на будівництво доріг загальнодержавного значення та місцевих доріг із держбюджету було витрачено велику суму — майже „145 млрд грн“. Це майже 9% усіх сукупних видатків із державного бюджету. Це історичний максимум», — зазначила аналітикиня.
Хто не отримав бюджетні гроші? Протягом 2021 року попри високий рівень виконання видатків, 19 бюджетних програм взагалі не було профінансовано. Серед найбільших статей бюджету непрофінансованих програм — це резервний фонд. Але, за словами експертів, це добре, оскільки цей фонд можна використовувати лише у найскрутніші часи.

Крім того, серед профінансованих на 0% і 0 грн — стаття «Заходи, пов’язані із боротьбою з Covid-19», яка з’явилася у бюджеті не з самого початку, а протягом бюджетного року. Але гроші з неї не було використано.
Серед інших знакових статей, на які варто звернути увагу — це субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг, витрати Аграрного фонду, і, як кажуть у KSE, вже традиційно не відбувається фінансування будівництва прикордонних постів та інших видатків, пов’язаних із прикордонною інфраструктурою.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною